Nenávidím leto

Príspevok v téme: Nenávidím leto
RyeomYang

Neviem čím to bude. Z duše nenávidím leto, prekáža mi to teplo keď sú 30-40 stupňové horúčavy. Vonku je dusno, nefúka žiadný vietor a človek sa potí jedná radosť. Prekáža mi samotné slnko keď mi svieti do očí nech sa otočím akokoľvek. Všade je tak jasno, len musím prižmúriť oči. Slnečné okuliare nemôžem nosiť pretože nosím dioptrické. Najhoršie je to keď šoférujem, tam dioptrické potrebujem tak či tak. Taktiež mi prekáža keď ráno vychádza slnko už o štvrtej ráno, vtedy sa automaticky prebúdzam a neviem už zaspať lebo vonku je vidno a vyzerá to ako cez deň, čiže žiadna tma v izbe, aj keď mám zatiahnuté žalúzie aj závesy. Celkovo ma to slnko len vyčerpáva, som bez nálady a psychicky vyčerpaný. Doslova ako živá mŕtvola. Irituje ma ako sa všetci na to leto tešia, každý by chodil len na kúpaliska, prechádzal sa do večera, opaľoval sa a pod. Možno keby to slnko nebolo také ostré a nebolo by tak dusno tak by som celé to obdobie vnímal úplne inak. Nemám rád ani jar kedy sa všetko začína prebúdzať ale moja psychika akokeby sa mala chystať na zimný spánok :D Už teraz, v čase kedy píšem tento príspevok sa začína jar a to prekliate slnko začína pražiť. Najradšej mám jeseň a zimu. Keď je všade kľud a pokoj. Neprekáža mi sneh, ako keď sa nedá prejsť po chodníku alebo sú zasnežené cesty tak to áno, ale to sú len detaily. Celkovo sa cítim v jeseni a zime príjemnejšie. Nemám problém s nedostatkom svetla. Mne to takto vyhovuje. Len dúfam že tohtoročná jeseň nebude ako minulý rok čo do konca októbra boli teploty okolo 30 stupňov, vôbec nepŕšalo atď. Asi úplne tá najhoršia vec je to že sa musím pred ľuďmi pretvárovať ako leto mám rád, sťažovať sa že zase je zima a pod. pritom som z celej duše šťastný. Milujem keď je ráno hmla a sychravo a cez deň prší alebo je aspoň zamračené. Považujem to za prenádherne počasie. Snažím sa vnímať na lete niečo pozitívne ale niekedy to naozaj nejde, všade kopec ľudí, horúco aj v noci, nedá sa spať a darmo že otvorím okno keď žiaden chladný vzduch nejde. Asi toľko k celkovej situácií. Chcel som sa len vyrozprávať, nepotrebujem nejaké rady a pod. Stačí mi ak sa tu nájde niekto kto ma vie pochopiť poprípade kto to má tak ako ja

byvalasestra

myslím, že také extrémne horúčavy ako bývajú posledné roky nemá rád asi nikto. my na to nie sme zvyknutí a aj pre telo je to zvýšená záťaž, čím je človek starší tým to je horšie

vanes11

niekto nemá rád teplo a niekto zas zimu, ľudia sú všeliaký. no keď to tak máš tak budiš, ja sa napríklad už neviem dočkať leta. konečne bude teplo

ava05

Nie si sám kto nemá rád leto :) ja ho tiež nemusím, možno nie až v takej miere ako ty, ale nemám ho rada. Hlavne kvôli horúčavám pretože mne býva horúco aj v zime... Obávam sa, že pri tomto globálnom otepľovaní sa budeme musieť zmieriť s horúčavami, ktoré mávame pomaly každý rok. U mňa je top jar a jeseň a tiež mám veľmi rada búrky a dážď kedy nemusím ísť z domu von :)