ist ci neist na gastoenterologiu?

Príspevok v téme: ist ci neist na gastoenterologiu?
blab

ahoj...bulimiou som trpela asi dva roky a pred mesiacom som sa s nou rozhodla skoncovat...vracavala som aj kazdy den a k tomu este samozrejme patrili prehanadla..teraz ked sa nad tym tak zamyslim neviem preco som to robila pretoze nejake extra zmeni na mojej postave to nesposobilo...kedze som ale dlhodobo uzivala prehanadla a tiez zvracala, bojim sa, ze som si sposobila nejake zdravotne tazkosti...preto by som rada navstivila gastroenterologa...bojim sa ale ze akonahle mu poviem pravdu bude ma chciet hospitalizovat na psychiatrickom oddeleni..moze to spravit?(uz mam 18

forev.

ja si rovnako, subjektivne, myslim, ze by si mala pockat. ak mas strach, preventivne by si mohla zajst k svojmu obvodnemu lekarovi a dat si spravit testy- obraz krvi, iony, cholesterol atd.

zaludkarka

Ahoj blab. Myslim si, ze mesiac je velmi kratka doba na to, aby si si dala doporiadku vnutorne prostredie traviaceho traktu. Pokial ta netrapia bolesti (napr. v oblasti pod lavim rebrovim oblukom, alebo priamo zaludok), alebo nemas krv v stolici, pockala by som s navstevou gastroenterologa. Urcite mas zaludok velmi citlivy, preto sa snaz vyhybat tazkym jedlam (hlavne vyprazane) a opatrne so strukovinami - naduvaju. A obmedz aj koreniste jedla. Snaz sa sama seba pozorovat, co ti skodi a co nie. Mozes si to aj zapisovat. Aby si mohla v pripade potreby povedat doktorovi co konkretne ti robi problemy. Ak upravou stravy nedosiahnes zlepsenie toho co ta trapi, potom chod ku gastroenterologovi. Aj doktor potrebuje mat od teba cim najviac info, aby vedel spravne urcit diagnozu. Mozes sa poradit aj cez net www.gastroenterolog.com (to nie je reklama, aj mne poradil). Drzim ti palce

Alternativa

Nic nezistuj, choroba sa svojimi prejavmi hlasi sama, Bohu zial. Ak das svojmu telu, co mu patri - vyziva, spanok, zdravy pohyb, priatelstva, laska, jednoducho radost, tak urobi maly zazrak. Totiz nase telo presne vie, co potrebuje a co potrebujeme my - budes zdrava a stastna.

blab

dakujem za podporu..ja sa ale bojim ze som si sposobila vredove ochorenie alebo rakovinu hrubeho creva..necitim sa horsie ale iste riziko ze tieto ochorenia mam tu je nie?a kto iny ich ma zistit ako gastroenterolog?

alti

Navrhnut hospitalizaciu moze kazdy lekar podla zdravotneho stavu pacienta. A preco chces ist ku gastroenterologovi? Za ten mesiac, co si sa s PPP "rozlucila", sa Ti nieco v subjektivnych pocitoch zhorsilo? Pravidelnou, zdravou vyzivou sa budes postupne davat do rovnovahy, co budes pozitivne citit. Zacala si bojovat SAMA, to je to najdolezitejsie. Nad bulimiou ziaden lekar sam nevyhral, vzdy to musi chciet chora. Drzim palce