Bolesť medzi lopatkami

Príspevok v téme: Bolesť medzi lopatkami
Anka297

Dobrý deň, už takmer týždeň pociťujem bolesť v hornej časti chrbta medzi lopatkami a v ich okolí. Tá bolesť výrazne zasahuje do hrudnej časti, večer mám problém uložiť sa tak aby ma to nebolelo , pociťujem akoby kŕče ktoré prichádzajú v intervaloch. Chcela by som sa informovať ako postupovať ak môj doktor momentálne nerobí , kam sa obrátiť prípadne čo by to mohlo byť s čím by som to mohla utlmit. Ďakujem

MMMA

Dobry den, utlmit by to mohla mast, ktora pomohla aj mne. To vsak neznamena, ze odstrani pricinu tej bolesti. ( pozrite: ozopa.sk )

ahjajjaj

ahoj, ohrej si uterák, alebo podobne a prilož si to na boľavé miesto. Na internete si nájdeš cvičením proti bolesti na youtube, a v rámci toho, cvičenie na hrudnú chrbticu. Daj si záležať, aby si tie cviky vykonávala pomaly. Video môžeš pozerať a aj cvičiť, aj keď je pandémia koronavírusu, Rob napríklad v stoji dýchacie cvičenie, nádych, dáš ruky pomaly nad hlavu, výdych dolu ruky. Opakovať viackrát denne 3-4 krát.

Peggie26

ahoj anka mam rovnake problémy mne to zasahuje ešte aj do dýchania je mi z toho do plaču ... skusila som fyzioterapie ale doktorka ma učila jeden cvik za hodinu a potom mi tak ublížila par krat po sebe že som nemohla chodiť tak som sa na to vykašľala.... :((( tiež neviem čo robiť som aktívny človek a pri každom preťažení chrbtice ma to skolí už mi to ide až na psychiku .... čítam že sm systém funguje no kým korona neskončí tak sme odkázaný maximálne na 5 tibeťanov... idem to skusiť nič iné mi neostáva... mám dojem že mi žiadny doktor nevie pomôcť lekári mi davaju len lieky a fyzioterapie ma sklamali ... :( ale nemôžem takto žiť tlačí mi to na žaludok... už mi to spôsobuje refluxnú chorobu je mi stale na vracanie ... :((( katastrofa uplna