Akné

Príspevok v téme: Akné
diana218

Dobrý deň, takmer vždy som mala bezproblematickú pokožku bez akné, no posledného pol roka sa mi začalo tvoriť a neviem sa ho zbaviť. Vyhádzala som sa už aj pred pár rokmi, keďže mám problémy s refluxom, no hneď ako som nasadila Helicid - liek na to, mi to za pár dní zmyzlo. Teraz mi to nezmyzlo ani po používaní Helicidu - skúsila som aj vyžšiu dávku a nič. Dosť robím fyzické aktivity a celkom zdravo sa stravujem, no aj napriek tomu sa mi to začalo tvoriť. Necítim, že by som bola v nejakom strese. Keď sa mi to začalo, nejedávala som ani sladkosti, múku, mliečne výrobky (okrem syrov tie jem stále) , no za posledné mesiace som si všimla že keď si raz za čas dám nejakú tú sladkosť, vyhádžem sa ešte viac,no aj bez toho to mám. Tiež som si všimla, že vždy pred mojou menštruláciou sa mi pleť o čosi zlepší. Beriem aj antikoncepciu už zo 7 rokov a nikdy pred tým som sa z nej nevyhádzala, nemyslím si teda že by to bolo ňou, no samozrejme neviem to 100%. Tiež mi po každom jednom pupáku ostane začervenanie tak na 1 - 2 mesiace. Pleť som nikdy nemala mastnú, ani teraz nemám, vždy bola v normálnom stave, no teraz mi príde o čosi viac vysušená a citlivá. Cítim sa, že som vyskúšala takmer všetko, no práve keď som prišla na Slovensko že pojdem k doktorom všetci kožný a dermatologovia su zatvoreny kvôli corona virusu
Skúšala som na to najskôr jemné pílingy a čistiace gély na aknoznu a akne prone pleť, kefu na lepšie čistenie pleti, benzoyl peroxide krém, niekedy som si dávala na pupáky sudokrém, čo mi to upokojilo, no nezmyzlo, užívala som aj zinok a multivitamíny, skúsila som aj si vôbec nič na pleť nedávať - iba slnko a čistá voda na umytie a tak či tak mi nepomohlo. Jednu vec som skúšala tak 2-3 týždne. Najlepšie bolo slnko, benzoyl peroxide krém a sudokrém no len mi to upokojulo ale neprešlo. Teraz som si kúpila vitamíny na pleť obsahujúce kremík, biotin, zinok a pod. tak počkám okolo 3 týždne a uvidím. Tiež plánujem vysadiť HAK, či to nieje spojené aj s tým.
Máte nejaké skúsenosti ohľadne toho z čoho to môže byť a ako s tým bojovať?
Vďaka za rady :)