Pharmatex gél namiesto HAK?

Príspevok v téme: Pharmatex gél namiesto HAK?
diana218

Dobrý deň, už 7 rokov užívam HAK - v celku bez porblémov, no chcela by som pauzu na pár mesiacov / možno už aj prestať užívať na trvalo, no dieťatko necheme ešte tak ďaľšie 3 roky. Kondomy nechceme určite a rozmýšlala som nad Pharmatex gélom, no niesom si istá či to bude vhodné. "Láskujeme" sa dosť často - takmer každý deň a preto som si neni istá či je to pre nás vhodné. Viem že je to dobré pre páry, ktoré niesú spolu tak často, tak sa chcem radiť tu. Tiež sa aj obávam toho čo sa stane potom aj s mojim cyklom, keďže to beriem už od mojej 18tky bez prestávky. Tiež za poslednéhu pol roka som dostala akné, čo som nikdy pred tým nemala a napadlo ma či to nemôže byť aj už tým dlhodobým užívaním HAK, keďže je to predsalen zmena hormónov, tak aj preto ju chcem vysadiť. Viem že veľa žien tu má na HAK hrozný názor, no treba pochopiť že mi nerobila nič zlé a keďže máme styk dosť často je to pre nás asi najlepšia metoda. Máte aj nejaké iné nápady čo by sa dalo užívať namiesto HAK v mojej situácii, prípadne máte skúsenosti s pharmatex gélom - nieje to moc nepríjemné potom?
Ďakujem pekne za rady :)