Nevolnost

Príspevok v téme: Nevolnost
Eso14

Dobrý deň. Nechcem uvádzať koľko mám rokov a žiadne iné súkromné informácie. Potrbujem len nejakú odpoveď. Býva mi zle od žalúdka už nejaku tu dobu. Bolo obdobie kedy mi bolo zle ale tak že to sa dalo v pohode zniesť dalo sa pri tom robiť všetko. A aj do teraz to mávam ale niekedy boli aj príznaky ako hnačka alebo zápcha. Tie sa zatiaľ okrem hnačky už neprejavili. Nedávno som sa asi trošku prejedol alebo jedlo nebolo celkom hodné môjho žalúdka a tak som mal týždeň pokazený žalúdok sprevádzaný kŕčmi a hnačkou. Odznelo to ale tak ako pred tým mi býva stále trochu zle. Neviem prečo ale deje sa to od doby kedy som sa raz prejedol. Cez leto to bolo ok ale potom to prišlo zasa až do teraz. Niekedy mi je zle naozaj že sa aj trasiem ale to väčšinou len keď niečo zle zjem ťažké alebo sa prejem čo sa deje veľa ľuďom. Stále však mi býva zle po nejakom jedle a aj po mliečnych produktoch. Nejakú rýchlu odpoveď? Mám pocit že je to aj z časti psychické alebo niečo také. Nikdy som so zdravým nemal problém vždy som bol v poriadku a bol som malo krát chorý.

ahjajjaj

ahoj, mohli by Ti pomôcť pri nevoľnosti pankreolan forte. Je to vlastne enzým, ktorý pomáha pri trávení. A máš pravdu: tvorba enzýmov, aj tráviacich závisí aj od psychiky. Takže pri nevoľnosti odporúčam pankreolan, myslím, že dostať voľne dostupný v lekárni, a inak užívanie prebiotík a probiotík: najlepšie vo forme stravy: neviem, ako znášaš napríklad jogurty, alebo kyslomliečne výrobky ako sú kefír alebo acidko. Ako pomoc pre upokojenie tráviaceho traktu pomáhajú varené zemiaky a varená mrkva. Dávaj pozor na tuky. Radšej konzumuj varené mäso ako vyprážané alebo pečené na tuku.