Baby rada? prosím

Príspevok v téme: Baby rada? prosím
Peggie26

ahojte baby :( prosím vás potrebujem poradiť...pred 11 mesiacmi som vysadila antikoncepciu. už prvý mesiac som počas menzesu dostala depresiu chvíľkovu samozrejme zmenšili sa mi prsia ale nemala som žiadne bežné menštruačné ťažkosti ani bolesť brucha bolesť prsníkov nič. 2 mesiac som začala mať ťažkosti horšie dostala som uplnu uzkosť myslela som si že sa zblaznim desila som sa že budem mať halucinaci, mala som teplotu, bohužial vtedy keďže to bolo druhý krat stale som svoje psychické problémi nepripisovala tomu, 3. mesiac sa to opakovalo uplne hrozne stavy, myslela som si že zomriem v hlave také myšlienky mala som hnedý výtok týždeň pred menzesom, stale žiadne bežné prejavy ... ďalší mesiac to isté...... 5. mesiac sa konečne niečo zmenilo uzkosť bola oveľa jemnejšia výtok ustupil konečne ma začalo bolieť brucho.... prsia sa mi trošku zväčšili, keďže som ale stale mala psychické problémi aj keď omnoho slabšie ako prvé mesiace rozhodla som sa vyhľadať psychologičku... bola som tam raz počas menzesu keď som mala uzkosť o týždeň po menzese som si zasa celá šťastná ani nevedela predstaviť čo ma trápilo... tak som tam chcela ísť mimo menzesu nech mi povie či to je tým alebo nie.... bohužial korona nerobia sa osobné stretnutia cez internet nemám na to sukromie aby som s ňou mohla spraviť sedenie... zažili ste niečo také pred menzesom psychické problémy zo začiatku to bolo 10 dní pred až kým neodišiel teraz je to 2-3 dni pred a počas.... je to slabšie ale nie je to príjemné som napata, mam prazdno v hlave taká zmetená som, je mi do placu už sa nebojím že sa z toho zblaznim lebo viem že to odíde ale je to veľmi neprijemné keď menzes odíde som maximalne šťastný človek čo nemá takéto problémy .... pred tým som nikdy toto nezažila mam sa poradiť aj s gynekologom??? alebo to nechať len na psychologičku??? neviem čo mam robiť baby?

ahjajjaj

Peggie, ak sa Ty cítiš až chorobne zle, potom to je afektívna porucha, a nie problém ohľadne menštruácie. Na to existujú antidepresíva. Ale môžeš vyskúšať aj prírodné lieky, potravinové doplnky, napr. sedatic, či ako sa to volá, persen forte a podobne.

zlatusa

Myslím, že tieto problémy čo máš z veľkej miery ovplyvnilo aj to, čo sa momentálne vo svete deje. Tiež mi nie je najlepšie. Cítim sa divne, miestami až taká úzkosť :/

citruska

moze byt, ze to mas prave kvoli tym hormonom, ono kazdemu telu trva inak kym sa vysporiada prave s tou zmenou. daj tomu este cas uvidis ci sa to za par mesiacov nezmeni

Peggie26

takže myslíte že si musím na to zvyknuť? že je to takto v poriadku? teraz napríklad tento mesiac mam pocit že všetko robím zle nič nemá zmysel ako keby som urobila nejaku životnu chybu... , zle sa mi rozmýšľa ... to je v poriadku? prepáčte ja naozaj predtým som to vôbec nezažívala a počula som že iné ženy maju depresie a uzkosť ale nevedela som že je to až také :( je pravda že od vtedy čo sa mi to deje už sa sledujem až moc a musím s tým prestať ja si uvedomujem že ľudia maju horšie problémy a takéto blbosti sa daju riešiť ale prave týchto par dni ako keby to môj mozog nechcel pochopiť a nasilu myslel sam pre seba

ahjajjaj

Tesne pred M bývam aj ja precitlivelá a napätejšia, aj viac spím. Je to normálna hormonálna záležitosť, po vysadení HAK trvá zhruba polroka až rok, kým si organizmus privykne. Nepripisuj tomu tak veľký význam, ako to nemá. Ženy bývajú aj tak trochu náladové, je to pozitívne, lebo sa o to viac dokážeš aj tešiť a ten deň-dva horšej nálady nejak vydržíš, len sa snaž v tom období nedávať najavo, a nerobiť nejaké dôležité rozhodnutia.

snowflake

tie stavy máš koli rozhadzanym hormonom z vysadenia HAK, telu dlhšie trvá kym sa da dokopy a zacne fungovat normalne...
v prvom rade si mala isť za svojim gynekologom ktory ti predpisal HAK a s ním konzultovat-logicky...
a nie isť ku psychologičke-zbytočne..