budúcnosť Slovenska

chamomile

Podla toho, kedy to cele prejde.

A keby skoncili zivnost, co to cele zmeni, ako popredaju veci, kde ich daju, kto ich teraz zamestna? To sa neda.

silvusiq

Ekonomicky to nebude zlé, dúfam, že nová vláda sa bude trochu viac starať aj o tie ekonomické následky tohto všetkého lebo zatiaľ sa najviac rieši teda to aby sa to rýchlo nešírilo čo správne ale bude to mať aj svoje následky s tým treba rátať, ostatné krajiny už začali riešiť aj to, my sme spravili zatiaľ minimum

stanienka

no isto bude mat vela ludi nejake financne problemy ale hadam to nejako zvladneme, budeme musiet zamakat na tom aby sa ekonomika zase rozbehla

EV365

Podľa môjho názoru by živnostníci mali zrušiť živnosť, pretože najbližšie mesiace nič nezarobia a budú musieť platiť odvody.

EV365

Ak zamestnávateľ nemá pre ľudí prácu a pošle ľudí domov, musí 2 týždne vyplácať plnú mzdu. To preto že dovolenky treba ohlásiť 2 týždne dopredu. Predavačky sú rovnako dôležité ako lekári.

simka111

Ťažko povedat, no už asi nič nebude tak ako bolo. Ľudia sa už vždy budú báť, situácia sa síce môže zlepšiť, ľudia sa trocha ukľudnia, život sa vrati čiastočne do starých koľají, no strach ostane, možno skrytý niekde hlboko, no bude.
Ja to hovorím za seba, som mladá, no niesom taka ľahostajná ako niektorí... osobne si myslím, že taký virus nevznikne len tak sam od seba, ale to tu nebudem riešiť.
Ako to bude vlastne s výplatami ľudí, ktorí su doma pretože obchody pozatvárali ??? A čo živnostníci, ktorí žiju z ruky do úst a tiež musia ostať doma ???
Najviac ma vytáča, že mamka pracuje v potravinách, ja chápem, že jedlo byť musí, no čo tak skrátit pracovnú dobu aspoň o 2 hodiny?? Predavačky su tiež ľudia a majú svoje rodiny, alebo aspoň rodičov v rizikovom veku. Niesu predaa lekármi, ktorí vedeli do čoho idu už počas štúdia a ich povinnosťou bude pomáhať aj v čase krízi...