Kožný problém - na Tvári

Príspevok v téme: Kožný problém - na Tvári
robyG

Dobrý deň, mam už veľmi dlhú dobu vyrážky na tvári - sú to suché červené fľaky ktoré sú na dotyk drsné - Čelo, líca, spánková časť.
Tu sa mi to teraz vyskytuje dookola, niekedy mi to prejde na chvilku a potom zas.
Bola mi zistená histamínová intolerancia ešte dávnejšie.
Ak to s tým môže mat niečo spoločné.
Vobec som neodsledoval čo mi to môže sposobovat, robím stále to iste vpodstate strava atd. Niekedy to prejde na chvilku, ale teraz už to mam dlhšiu dobu v kuse a v podstate to je len lepšie alebo horšie.
Natieram si to krémom nech to nie je suché, ale vobec to nepomože.

U pani doktorky kožnej som bol veľa krát, vždy mi dala 2-3 mastičky, vodičky niekedy aj lieky.
Bud to pomohlo na týžden, alebo vobec.

Ak by mal niekto podobnú skusenost, alebo chcel kludne pošlem fotky ako to vyzerá.
Prosím o radu, ak máte niekto skúsenosti alebo doporučenie na kvalitného kožného lekára. Najlepšie na záhorí pretože tá kožná ku ktorej chodím mi s tým nevie nič spravit, od ludí som na nu nepočul vela pekného, bohužial.

Za odpovede Ďakujem

Omen

To nie sú "vyrážky", ale ekzém. Môže ti to spôsobovať HIT, ale aj alergia na kozmetiku, jedlo, lieky, suplementy... Ak zistíš, čo ti to spúšťa a vyhneš sa danej látke, zmizne aj ekzém.
Natieraj si to olivovým olejom, bravčovou masťou alebo čistou lekárskou vazelínou.

robyG

Mastičiek som vyskušal vela, ale kludne skúsim aj túto teda.
Myslím že nemám čo stratit na tom, okrem pár drobných.

Ďakujem