Úzkosti

Príspevok v téme: Úzkosti
dajen

Dobrý večer, som študentkou strednej školy (prvý ročnik) a chcela by som sa s vami poradiť ohľadom úzkostných stavov
Prosím nech sa k tomu vyjadrujú len ľudia ktorý s tým majú nejaké skúsenosti
Úzkostným stavaní trpim už asi 2 mesiace a mám pocit že každým dňom je to len horšie a horšie
Je to ako taký bludný kruh z ktorého sa neviem vymotať a postupne začínam strácať nádej že sa to zlepší
Dôvodom vzniku týchto mojich úzkosti ktoré ma v poslednom čase trápia každým dňom je určite stres a stresové situácie ktorými som si za posledné obdobie prešla dosť a ani sa nečudujem môjmu telu že to už nezvláda
Po nástupe na strednú školu som pociťovala od druhých namňa až priveľké nároky a začala som mať pocit že to prestávam zvládať či už fyzicky alebo psychicky
Menej som relaxovala, spala som asi len 4-5 hodín, a jediné čo som celý deň robila je učenie
Málokedy som si našla chvíľku pre seba a chvíľu pre oddych
A to že mám zlu životosprávu som si uvedomila až keď bolo neskoro
Začalo to tým že sa mi zle zaspávalo a aj keď som si dopriala viac hodín spánku tak som cítila strašnú únavu
Cítila som sa veľmi vyčerpane a unavene
Potom sa k tomu pridala celková slabosť a vypätie celého tela akoby som sa nevedela uvoľniť
No nejako som to neriešila keďže take stavy som už mala a dúfala som že sa z toho dostanem sama bez akejkoľvek pomoci
No postupom času sa to začalo len zhoršovať a teraz si prežívam take obdobie čo naozaj neprajem nikomu
Neustále závraty, trasenie a potenie sa, únava, búšenie srdca, nadmerné vypadávanie vlasov, trpnutie končatín a neustále vypätie celého tela
Veľmi ma to začalo obmedzovať už aj v škole a fakt neviem čo mám robiť
Najradšej by som bola kebyže som sa s tým vyrovnala sama a bez liekov ale neviem či to je možné
Bola som už aj pri psychologičke ale tá povedala že to nieje na lieky a že verí v to že sa z toho dostanem aj bez nich
No prešiel mesiac odvtedy čo som pri nej bola a ja nepociťujem žiadnu zmenu skôr zhoršenie
Bojím sa toho že sa z toho začarovaného kruhu už nikdy nedostanem a že v takýchto úzkostných pocitoch budem musieť trpieť cely život
Určite chcem bojovať a nechcem to len tak ľahko vzdať ale potrebovala by som od niekoho počuť to že sa z toho dá naozaj dostať že to je možné
Prosím tí ktorý ste si prešli podobnou situáciou vo vašom živote tak napíšte čo vam na to najviac pomohlo a ako ste to zvládli prekonať
Myslite si že mám navštíviť lekára alebo ešte mám skúšať s tým bojovať sama?
Za vaše odpovede vopred ďakujem ❤️

swistica

Aku terapiu zvolila psychologicka a ako casto k nej chodis? Pri takomto stave je potrebne chodit kazdy tyzden. Ucila ta spravne dychat? Existuju metody na spravne dychanie, ktore pomahaju riesit taketo stavy. Ak nie, tak sa jej na to spytaj. Pripadne psychologa mozes aj zmenit.
Vseobecne vsak plati, ze pokial si nepomozes sama, nikto ti nepomoze.
Teraz su skoly zatvorene a pravdepodobne sa to este predlzi. Cize tento cas mozes vyuzit na oddych. Je potrebne si uvedomit, ze prvy rok na SS je tazky pre kazdeho. Uzivaj magnezium, L-tryptofan, Maccu. Pi caje na upokojenie - lubovnik, medovka.