Rameno

Príspevok v téme: Rameno
Milan1804

Ahoj, už dlhší čas respk.niekolko rokov mám problém s ramenom pri vyšších záťažach.Hlavne pri klikoch. Mozno aj kôli profesii prof.vojaka. Mám aj výsledky z MRI ale ortopéd ma zoberie až za 2mesiace. Preventívne užívam geloren asi druhý mesiac ale nepomáha.. ale myslím že lepší by bol Alavis kôli msm. Vedeli by ste mi niekto poradiť čo mi je a čo by som mal na svoj problém nasadiť?
Velmi pekne ďakujem.

Popis - rameno pravé :
Skelet - Acromion typ. Bigliani II., subacromiálny priestor v paracoronálnom meraní má výšku
ľahko redukovanú na 5-6 mm
Subcoracoidálny priestor v transversálnom meraní dosahuje 12 mm
AC skĺbenie je primerane formované, AC ligamentá sú zachované. Subchondrálny edém v
terminálnej klavikuly - artrotické zmeny v AC skĺbení gr.I.
Hlavica humeru je normálne formovaná, bez intraoseálnych defektov proximálneho humeru.
Subkortikálne resp. kortikálne zmeny v inserčnom úseku TMSS nepriekazné
Glenoidálna jamka je hladko konturovaná, chrupavky bez defektov
Rotátorová manžeta - M.. infraspinatus, m. teres minor - signál je homogénny , bez chorobných
zmien
M. subscapularis - bez chorobných zmien
Šlachy m. bicipitis - bez chorobných zmien
M. supraspinatus - bez známok ruptúry, signál šlachy je homogénny. Známky
atrofie svalu neprítomné.
Kĺbová štrbina, kĺbové puzdro - bez patol. obsahu, bez chorobných zmien
Časti glenoidálneho labra - bez traumatických zmien
Burzy, recesy - bez patol. obsahu.
Ligamnetózny aparát - glenohumerálne ligamenta kontinuálne, bez známok ruptúry. Lig.
coracohumerale bez známok ruptúry.

jeanValjean

Podľa toho čo si napísal, tam je potrebný zákrok (prebrúsiť).Rozhodni sa medzi zákrokom (rizikami aj sekundarnymi)alebo liečba medikami (steroidne?)či iné.

Milan1804

Že akupunktúra, tak to teda ďakujem. Ja by som rád skôr počul nejaký dôvodný názor toho čo mi je. Potom už snáď nasadim najlepšiu možnú liečbu a ktohovie možno aj akupunktúru.