Rameno

Príspevok v téme: Rameno
Milan1804

Ahoj, už dlhší čas respk.niekolko rokov mám problém s ramenom pri vyšších záťažach.Hlavne pri klikoch. Mozno aj kôli profesii prof.vojaka. Mám aj výsledky z MRI ale ortopéd ma zoberie až za 2mesiace. Preventívne užívam geloren asi druhý mesiac ale nepomáha.. ale myslím že lepší by bol Alavis kôli msm. Vedeli by ste mi niekto poradiť čo mi je a čo by som mal na svoj problém nasadiť?
Velmi pekne ďakujem.

Popis - rameno pravé :
Skelet - Acromion typ. Bigliani II., subacromiálny priestor v paracoronálnom meraní má výšku
ľahko redukovanú na 5-6 mm
Subcoracoidálny priestor v transversálnom meraní dosahuje 12 mm
AC skĺbenie je primerane formované, AC ligamentá sú zachované. Subchondrálny edém v
terminálnej klavikuly - artrotické zmeny v AC skĺbení gr.I.
Hlavica humeru je normálne formovaná, bez intraoseálnych defektov proximálneho humeru.
Subkortikálne resp. kortikálne zmeny v inserčnom úseku TMSS nepriekazné
Glenoidálna jamka je hladko konturovaná, chrupavky bez defektov
Rotátorová manžeta - M.. infraspinatus, m. teres minor - signál je homogénny , bez chorobných
zmien
M. subscapularis - bez chorobných zmien
Šlachy m. bicipitis - bez chorobných zmien
M. supraspinatus - bez známok ruptúry, signál šlachy je homogénny. Známky
atrofie svalu neprítomné.
Kĺbová štrbina, kĺbové puzdro - bez patol. obsahu, bez chorobných zmien
Časti glenoidálneho labra - bez traumatických zmien
Burzy, recesy - bez patol. obsahu.
Ligamnetózny aparát - glenohumerálne ligamenta kontinuálne, bez známok ruptúry. Lig.
coracohumerale bez známok ruptúry.

MMMA

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

Zdravim, ako moznu podporu pri lieceni skuste: www.ozopa.sk , viacerym ludom s nabehom na osteoporozu to uz pomohlo.

chamomile

nieco som ti pozrela z anglickej stranky, ale ber to len orientacne,

Aktuálne možnosti liečby
LEKÁRSKE RIADENIE

V súčasnosti nie sú známe žiadne zásahy, ktoré menia prirodzenú anamnézu včasnej osteoartritídy; Preto je hlavným cieľom liečby potlačenie bolesti a obnovenie funkcie. Počiatočný prístup k liečbe osteoartritídy začína modifikáciou aktivity, odpočinkom a ľadom. Fyzikálna terapia, silový tréning a aeróbne cvičenie pomáhajú zmierňovať príznaky.12 Acetaminofén by mal byť prvým farmakologickým činidlom používaným na zvládnutie bolesti, s terapeutickými účinkami dosiahnutými pri dávkach 3 až 4 g za deň.13 Výživové doplnky, ako napríklad glukozamín a chondroitín, sú farmakologickými alternatívami k acetaminofénu, hoci ich použitie pri osteoartritíde ramien podporuje iba neoficiálny dôkaz.

Základom farmakoterapie pri degeneratívnom ochorení kĺbov boli neselektívne a selektívne inhibítory cyklooxygenázy-2 (COX-2) alebo nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) (tabuľka 314). Neelektívne inhibítory COX-2 (napr. Ibuprofén [Motrin], diklofenak [Voltaren], naproxén [Naprosyn]) a selektívne inhibítory COX-2 (napr. Celecoxib [Celebrex]) boli účinné pri zmierňovaní príznakov osteoartritídy, ale mali rôzne vedľajšie účinky. , Vedľajšie účinky môžu zahŕňať gastrointestinálne podráždenie, žalúdočné vredy, krvácanie alebo zlyhanie obličiek pri dlhodobom používaní. V prípadoch pokročilej osteoartritídy so zápalom môže injekcia kortikosteroidu, ako je acetonid triamcinolónu (Kenalog; 1 až 2 ml 40 mg na ml), s lidokaínom 1% (Xylocaine), pomôcť zmierniť bolesť a opuch.

www.aafp.org

Milan1804

Tak veľmi pekne ďakujem za názory. No tie bolesti sú hlavne pri klikoch,benchi cviky ako muscle up zvládam úplne v pohode. Čo sa týka bolesti neviem aký je rozdiel medzi kĺbovou bolesťou a slachovou. Na ten edém mi viete poradiť niečo čo by zabralo ? Napr wobenzim alebo niečo podobné. A čo tak microlactin máte s tým niekto skúsenosť?

martinmlm

Vieš upresniť, či ťa bolí klb alebo svaly-šlachy? Máš to z preťaženia? Máš to z tvojho zaradenia: nosíš železo na jednom ramene alebo sedíš v železe, kde ti na rameno fúka....Pýtaj sa sám seba takéto otázky...Pokial vieš vylúčiť úraz, môžeš hľadat takto: Rameno patrí pod pľúca. Kombinácia problémov s pľúcami a obličkami sa môžu prejaviť aj na klbe. Komb. pľúca-pečeň zase na svaloch. Môže to súvisieť s meridiánom niektorého z vnútorných orgánov, ktoré prechádzajú cez rameno. Bolí ťa ešte niečo okrem ramena? mal si bacila? bral si antibiotika? problémy s trávením?....Citové problémy?

jeanValjean

Ja som také nepočul preto sa pýtam. Šľachy sú pružné a najmä v tak namáhanom kĺbe,myslím si, že môže dochádzať ku zmenám (degeneratívnym)ale u športovcov to budú skôr ruptury alebo telieska (myšky).Na ktorej strane to je(knihy)?

chamomile

Akurat toto tam mas - Subchondrálny edém v
terminálnej klavikuly - artrotické zmeny v AC skĺbení gr.I.

A k tomu mas nieco tu:
www.sportclinic.sk

Degeneratívne zmeny - artróza. Postupné degeneratívne /artrotické /- zmeny na chrupavkách a kostiach ramena spôsobujú bolesti, ktoré limitujú hybnosť a silu ramenného kĺbu. Najčastejšie ide o impingement syndróm a AC artrózu, keď dochádza ku vytvoreniu kĺbnych výrastkov a usadením kalcia v šľachách ramena.