Ľudia s hendikepom, ako žijete?

Príspevok v téme: Ľudia s hendikepom, ako žijete?
jumbacisko

Ahojte, moju otázku smerujem na ľudí, ktorí majú nejaký telesný hendikep ako napr. DMO, svalová dystrofia, ochrnutie, poprípade hluchota, slepota...Zaujímalo by ma, ako žijete. Či pracujete, ste na invalidnom, bývate vo vlastnom/u rodičov/ v domove sociálnych služieb, máte rodinu/deti...Pýtam sa preto, lebo od narodenia mám DMO a síce študujem VŠ a všetko zatiaľ vyzerá dobre, strašne sa bojím o to, či ma niekto zamestná, či ľudia nebudú mať veľmi veľké predsudky, či je ozaj o toľko ťažšie všetko pre nás. Lebo zatiaľ si všímam, že ľudia sú so mnou OK až kým nezistia, že mi niekedy treba pomáhať, resp. sami od seba sa odo mňa časom stiahnu
Viem, že je to strašne individuálne, ale tak každý napíšte svoj príbeh, ak budete chcieť. Chcem sa možno pripraviť na to, čo všetko ma čaká.
Ďakujem krásne. :)

Neznamy 1986

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Hhah

Ja mám psychosomatickú depresiu, teraz som rok preto doma.
Moc ľuďom nehovorím svoju diagnózu. Je to nudná diagnóza.

Ako Ti musia pomáhať?

... Ja by som najradšej nepremýšľala o mojej dg. Ale sú mi najbližšie jedine ľudia s tými istými problémami, takže o čom s nimi budem kecať. :-D