Zatrpknutosť u starých ľudí.

Príspevok v téme: Zatrpknutosť u starých ľudí.
Hhah

Dneskaj je to dajako v móde, že starí ľudia sú zatrpknutí? Alebo sa v kuse sťažujú?
Dneska ma dve starenky ohovárali v čakárni a som ich počula. Rovno predo mnou sedeli. Dúfam, že už podobnú skúsenosť nezažijem. Nič zlé im neprajem, ale teraz vnímam, ako sú tí starí ľudia na staré kolená na tom zle. Nie žeby iba telo a vrásky, ale aj duša. Ja by som tak nechcela umreť. Ne e.

Radšej budem veriť v môjho Spasiteľa, čo za mňa umieral na kríži. On vie aj tvrdé srdce zlomiť.

Hhah

Väčšinou prehliadam také veci, ale to v čakárni za mi utkvelo.
Inak existuje také prirovnanie, že dieťa je ako výhonok, dá sa ešte povymodelovať a ponahíňať, ale starú rastlinku už nie. ;)

Ale celkovo ľúbim starých ľudí a nie všetci sú rovnakí.
Vždy je to tak. Nie všetci sú rovnakí.

prieskumnicka

- Hhah - Ospravedlnit sa to neda, to ich spravanie. Podla mna to len treba nechat jednym uchom dnu a druhym von.

Hhah

Jak, píšem, že im nič zlé neprajem. Ani sa nad nich nepovyšujem, sama by som taká bola ako stará, bez Krista.
Ja takou ale nechcem byť. A v tom mi dokáže iba Boh pomôcť. Normálne bez Boha by som sa tak isto správala.

No som si uvedomila, aká je márnosť umrieť bez Boha a viac som naživo videla, že aj v starobe vie byť duša zlá, jednoducho špinavá. To neukazujem prstom. Nemáme sa nad iných povyšovať, ako ten muž, čo ďakoval, že nie je ako on a on a pritom publikán sa bil do pŕs, a žiadal o milosť, lebo videl aký je hriešny. Publikán dobre robil.

Viem, že to majú náročné, ale hriech nemáme prekrývať tým, že to má niekto náročné.
Inak ja mám rada starých ľudí, mne sú blízky, a nie všetci sú rovnakí.

swistica

Vsetci taki budeme. Je to frustracia z ubudajucich sil v kombinacii s pocitom neuzitocnosti. Budme k nim preto tolerantni.

klaudusinka

- nemajú inej roboty, nevedia čo so sebou tak sa bavia o iných, ja tieto veci už vôbec neriešim, netrápim sa nimi, načo aj -