Zivot preteka pomedzi prsty

Príspevok v téme: Zivot preteka pomedzi prsty
mmmonic

Ahoj. Nechcem pondelok zacat takou davkou negativizmu, ale potrebujem sa z toho trochu vyrozpravat. Pracujem ako casnicka. Som bez penazi, nedokazem si skoro nic usetrit. Platim drahy podnajom. Musim jest len vybrane potraviny pretoze mam problemy s travenim a nestoji to malo. Trapi ma to, chcela by som cestovat, pekne sa obliekat ale nemozem lebo som rada ze si usetrim aspon co to...dalej ma trapi aj praca. Trpim urcitou formou socialnej fobie a kedze moja praca vyzaduje celodenny kontakt s ludmi a komunikaciu, niekedy je to pre mna peklo. Ano viem, mozem skusit inu pracu, lenze mam vystudovane len gymnazium. Jedine co viem robit, je kava a obsluhovat. Strasne sa cervenam, hanbim sa, trapi ma to aka som. Je to pre mna potupujuce ked sa pred zakaznikom zacnem cervenat. Neviem to akosi prijat a bojovat s tym. Jedine co mi pomahalo bol sport. To ma ako tak udrziavalo v pozitivnej nalade ale doslo k zraneniu kolena a momentalne som uz 2. Tyzden odpisana. Nemozem sa ani liecit doma lebo nemam peniaze a este k tomu beriem nadcasy. Niekedy uz fakt nevladzem. Zijem len pre pracu a preto aby som platila ucty. Chcem zit inak ale neviem to zmenit a bojim sa toho. Keby som mala väcsie sebavedomie aspon. Pred psr mesiacmi sme sa s priatelom rozisli, on bol jedina opora re mna no napokon som na vsetko ostala sama. Ja uz neviem. Ale stale v kutiku duse verim ze som tam kde mam momentalne byt a vsetko to tazke obdobie raz pominie.. tak cakam od vas nejake povzbudenie, velmi by ma to posilnilo. Dakujem a pekny zaciatok tyzdna prajem

mmmonic

Soli asi si nepochopila skutocnu pointu co som myslela. Z tvojho prispevku je citit ze si nejaka nastvana, ocividne si to chcela tak ty a bohuzial ti ti nevyslo :D smola

Soli

Nie pomáhať ľuďom, planéte, snažiť sa po sebe niečo zanechať, ale
..."chcela by som cestovat, pekne sa obliekat"... a fotiť sa na instagram....
typické sny looovenskej ženy.... bohužiaľ nie každej to vyjde.
Východisko poznáš tak ako každá iná, nájsť si bohatého a máš po problémoch.

mmmonic

Alan ale pre mna je to ponizujuce. Mam pocit ze ludia sa mi za to smeju alebo si vselico donyslaju o mne. Viem ze by mi to malo byt jedno. Nici mi to zivot....brani mi to tolkym veciam

Alan89

Neboj,to ze sa cervenas pred zakaznikom urcite neni trapne.
(aspon ja ako tvoj zakaznik by som ta za taku urcite nepovazoval).
Aj ja som mal do istej miery socialnu fobiu,ale vzchopil som sa.
Dychaj,uvolni sa pri praci,nastav si ciel na zlepsenie,pojde to len si musis ist tvrdo za svojim a byt trpezliva(vlastna skusenost).

A vysledky sa dostavia.

Nech sa ti dari.

Hhah

A kamarátky nemáš?
A nechceš nejako pracovať na posilnení sebavedomia? Dá sa posilniť z rôznych strán.

Práca je dôležitá, mala by Ťa ako tak baviť a mala by nám ako tak sedieť. :-D

Človek nájde utíšenie až v Bohu. Tak to je. Nikdy sa nedokáže utíšiť tu na Zemi. A Kristus povedal, že On je cesta, pravda o život a nikto nepríde k Otcovi, ak len nie skrze Neho.
Keby som Ti povedala iba prvú časť príspevku, zavázdala by som Ťa. Máme sa snažiť robiť zmeny a pod., ale nie je to až také podstatné.

Aloneman

Ja som na tom horšie. Mám 51 rokov, nikdy som nemal vzťah, nezažil som ani len bozk, pretože som bez peňazí alebo zarábam veľmi málo. Ty ako žena to máš oveľa lepšie, keďže nemusíš ani prstom pohnúť, nemusíš mať ani cent a opačné pohlavie o teba má záujem. Už si jedného priateľa mala a čoskoro budeš mať ďalšieho, samozrejme bohatého, pri ktorom budeš mať aj peniaze.

Majushinqa22

Ber to tak,že sú ľudia na Tom horšie ako si ty.Ja napr chodím každý deň 4h a zarobím za mesiac 80€.Uz ma to tiež nebaví