ZLCNIK, ZLCNIKOVE KAMENE

Príspevok v téme: ZLCNIK, ZLCNIKOVE KAMENE
nataly

Mala som velke bolesti v pravej strane pod rebrami a diagnoza je ze mam zlcnikove kamene, velkost 1cm. Do dvadsiatky som bola stihlej postavy, ale zacala som rapidne priberat na vahe a z 50kg som vysla na 70kg.Prekonala som zltacku typu A. Nezmenila som stravu aby som mohla takto pribrat naozaj neviem cim to bolo ovplyvnene, a aj ked som a pokusala schudnut tak to neslo. Pretoze mi pri hladovkach,respektive pri ovoci, zelenine byvalo zle. Vtedy som vsak este nevedela ze tie bolesti boli od zlcnika az ked som mala prve zachvaty. Lekar mi odporuca dat si zlcnik odstranit ale medzicasom som otehotnela, ked som kojila tiez to nebolo vhodne obdobie a teraz je ticho pred burkou. Zatial sa mi zlcnik neozyva lebo sa snazim ho nedrazdit. Bojim sa vsak ze sa opat ozve. Pomohlo by mi precistenie pecene? Inak lekar mi povedal ze tie kamene sa nedaju rozbit.Dakujem za rady

RNG

Precistenie pecene pomaha, ale deje sa hlavne zvysenim toku zlce. To by som neodporucal s kamenami v zlcniku.
Bylina Chanca piedra(phylanthus nirruri,caj z polievkovej lyzice denne) rozpusti kamene, zlcove aj ladvinove za 4 az 8 tyzdnov.
Zatial sa treba vyhybat zivocisnym mastiam, kave, kakau a vajciam. To su najpravdepodobnejsie dovody zachvatov.
Chanca piedra nema ziadne bocne ucinky, okrem toho je mierne antimikrobialna