Ako poznám, či má žena snubný prsteň?

Príspevok v téme: Ako poznám, či má žena snubný prsteň?
Almarinos

Ako poznám, či má žena snubný prsteň?
Myslím si, že nie som sám. Ide o to, že by som sa rád porozprával s jednou ženou/spoznal ju viac, ale má na ruke prsteň s priehľadným kameňom.
Nechcem riskovať situáciu, že by bola zasnúbená. Vtedy by som to neurobil Dá sa to vôbec odlíšiť zásnubný prsteň od iného/nezásnubného?
A nie som do nej zamilovaný, ale rád by som ju viac poznal.

ZdravyUsudok

A navyše, ženy zvyknu nosievať prsene, niektore aj tri na jednej ruke ..ona ten prsteň može nosiť ako zasnubny ..ďalej ako len tak lebo si ho kupila že chcela ..alebo ho dostala ako darček od niekoho ..

ZdravyUsudok

Almarinos ty si ale teľa, nehnevaj sa ale ked ťa čitam pôsobiš tak ..
Ako ti tu pišu ostatni, to že ma žena prsteň neznamena automaticky že je zaznubena pokiaľ ten prsteň nieje obručka čo asi vieš rozoznať či?
Takze pokojne to môže a nemusi byť zasnubny prsteň ale to nezistiš pokiaľ sa jej nespytaš ..a pokojne aj tak ako ti navrhuje Bubbu
Keď tak často ju stretavaš a chodite okolo seba a neviete o sebe tak mal si tu možnosť vidieť ju v spoločnosti nejakeho muža? Držala sa s nejakym za ruky alebo objimala sa s nim?
A presne ako ti tu tiež pisali, aj keby bola zasnubena neznamena to že sa nemôže stretavat či rozpravat s inymi mužmi, niesme niekde v arabskej krajine začo by ju ukameňovali či odrezali hlavu ..
Zasnubena neznamena vydata ..znamena to ze dala prisľub svojmu priateľovi ze je jeho a planuje sa za neho vydať. Ale moze sa stať ako poznam z praxe bežneho života že k svadbe nedošlo a snubenci sa z nejakeho dôvodu nakoniec rozišli. Takze zasnubenie neznamená definitivny koniec že nestretne ineho muža do ktoreho sa zaľubi a ktoreho si bude chcieť nakoniec vziať ..
Človek nikdy nevie či človek mieni, Pan Boh meni
Takže pokojne danu slečnu oslov, nadhoď konverzaciu a pripadne pozvi na kavu. Veď ako sam pišeš, nechces ju balit a nemaš o ňu zaujem tak čoho sa potom bojiš?
A preco ťa dotyčna vôbec zaujima?

ZdravyUsudok

Almarinos ty si ale teľa, nehnevaj sa ale ked ťa čitam pôsobiš tak ..
Ako ti tu pišu ostatni, to že ma žena prsteň neznamena automaticky že je zaznubena pokiaľ ten prsteň nieje obručka čo asi vieš rozoznať či?
Takze pokojne to môže a nemusi byť zasnubny prsteň ale to nezistiš pokiaľ sa jej nespytaš ..a pokojne aj tak ako ti navrhuje Bubbu
Keď tak často ju stretavaš a chodite okolo seba a neviete o sebe tak mal si tu možnosť vidieť ju v spoločnosti nejakeho muža? Držala sa s nejakym za ruky alebo objimala sa s nim?
A presne ako ti tu tiež pisali, aj keby bola zasnubena neznamena to že sa nemôže stretavat či rozpravat s inymi mužmi, niesme ni

Almarinos

Bubuu-díky za inšpiráciu. Problém je v tom, že obaja sme takej tichšej povahy. A toto by som aj preto nedal. :)
Ale urcite je to dobra rada. Mozno to vyskusam trochu v pozmenenej podobe. Ale na prsten sa teda pytat nebudem.

Simona393- zase je ten prsten az tak moc neobzeram, ale je to jedna z tych prvych veci, ktore si zvyknem vsimat.

Myslím si že by nebolo od veci keby sa urobil nejaký predpis. Že takto a takto by to malo vyzerat a malo by to davat jasny signal ze uz nie som volna.

Simona393

Keby som sa dozvedela,a že kolega mesiace chodi do prace s lupou, a z - dialky obzera a pozera na moj prsten,aby zistil ci je zasnubny, citila by som sa velmi polichotena a by som si myslela, ze je do mna zamilovany, Ty jej vlastne davas falosne nadeje, ked jej prsten obzeras, namiesto toho, aby si siel za nou a povedal jej, rad by som s tebou prebral tuto temu. Co si myslis o...Alebo podme sem vedla na kavu, chcem ti vysvetli co si myslim o...
Vyspat sa s nou nechces ani mat vazny vztah, namiesto toho okukávaš
Nemyslim si, ze zasmubene ženy dostali zakaz rozpravat sa s inými ludmi aspon neviem o tom, ze by sme zili v moslimskej krajine

Bubuu

Ako ušetriť kopa času. Dialóg:
On: Jeeej to je krásny prsteň. To je zásnubný?
Ona: Nie, to je len na okrasu.
On: Zaujímavé. Tak dlho sa poznáme a ešte sme sa neporozprávali. Môžem vás pozvať na kávu?
Ona: Nie, mám priateľa, nesúhlasil by s tým.
On: Tak fajn, maj sa. (úsmev)

Almarinos

A ešte čo ma zaujalo je to, že keď si porovnám zásnubný prsteň s kameňom a snubný prsteň (klasická obrúčka), tak ten zásnubný je krajší. Čiže možno aj preto, keď sa žena vydá, môže sa rozhodnúť nosiť namiesto snubného prsteňa zásnubný, či nie?
Čiže už by potom mohla byť so zásnubným na ruke aj vydatá.
Možno sa tomu niekto smeje, ale píšem to ako neznalý chlap.:) a nepoznám moc tieto zvyklosti.

Ale taký môj odhad je, že keďže má táto baba už niečo cez 25 r., a má takýto prsteň , tak asi chce dať najavo prípadnému mužovi, že sa už o ňu nemá uchádzať. Lebo ako tu čítam, veľa žien chlapa nemá, hľadajú ho, keď sa blížia k 30-ke a stále nič, tak strategicky by takéto prstene asi nenosili. Alebo sa mýlim? (na toto si už odpovedala:) )

Ja som s ňou chcel pohovoriť len tak o živote, čo si myslí, ako vidí určité veci a tak. Čiže nejde mi ani o sex ani vážny vzťah. Len ona by to mohla pochopiť inak. Čo mi ale vadí je to, že vy ženy sa väčšinou potrebujete rozprávať o tom aké ste mali dojmy z toho ktorého človeka s kamoškami a pod. Alebo aj s kolegyňami. A táto baba o mne niečo svojej kolegyni aj hovorila. Len neviem či v pozit., alebo negat. zmysle.
.
No a mal som raz jednu kamošku, čo veľmi dobre vyzerala a nosila prsteň. Myslím že nebol tam priehľ. kameň. Ale nosila to aj keď nemala frajera. Tak ma napadlo, že to mohlo byť preto, aby odohnala tých chlapov, aby mala od nich pokoj.
Lebo niektoré ženy priťahujú moc pozornodť mužov a viem si predstaviť, že ich to otravuje.