JE TO PANKREAS???

Príspevok v téme: JE TO PANKREAS???
JurajZA

dobry den,

chcel by som vas poprosit o radu. od 1.7.2019 som bral antibiotika pre chronicke chlamydie, ktore mi vychadzaju. bral som kombinaciu antibiotik

Podľa výsledkom LTT som bral dlhodobo antibiotiká od 1.7.2019 na chlamýdie.
Pred vianocami sme so susedom vypili väčšie množstvo alkoholu naraz, počas brania antibiotík. Viem, sprostosť, ale naozaj nechcem poučovať aká nezodpovednosť. Verte, už som si to uvedomil.
Potom prišli sviatky šaláty, rezne, kapustnice.
Odvtedy bolesti v oblasti brucha až za hrudnú kosť. Na chvíľu sa to skludnilo 2-3 dni a zase. Teraz ta bolesť je stala. Tlak na hruď ako keby a neviem proste tu bolesť špecifikovať. Tazoby na žalúdku a stále pocit nafuknutia.
Moc som za posledné dni nepojedol, resp len diétne s malým obsahom tuku ale nič nezaberá.
v noci bolesti nemama a ani ked lezim na chrbte.
Za ten mesiac vyšetrenia amylazy a lipazy 3x a vždy v norme
CRP v norme
Pečeňové testy v norme
Len zvýšený bilirubin od 30-50
A cukor na lacno hraničný
Sono neukázalo nič len polyp 0.5mm na žlčník
Chirurgické vyšetrenie 2x v poriadku
absolvoval som Gastro, kde bol nejaky mierny zapal? tenke crevo - histologia ale dopadla OK
krv na celiakiu ok
CT brucha a panvy v poriadku.
dokopy od vianoc som schudol uz7kg.
je pravvda, ze mam max prijem kalorii okolo 1500-2000 na 189cm som mal 93kg a teraz len 86 necelych.
uz neviem kam mam ist.
teplotu mam denne 36,9-37,2 len pocas dna.
mam strach o ten pankreas.
ake je podla vas CT vysetrenie na pankreas spolahlive?

dakujem este raz

Tomass 12345

Zvyseny bilirubín znamená že je v tvojom tele zvysena žlč, jedavaj redkovky ktore pomahaju rozkladat žlč.

Proti tej subfebrilnej teplote pi teplu 37 stupnovu vodu.

JurajZA

Ďakujem naozaj veľmi krásne, že ste odpísala.
na zvýšený bilirubín mi povedali, že je to normálne a uzavreli ako Gilbertov syndrom... neviem.
Neviem naozaj ako ďalej ísť a mal som veľký strach že by to bol ten pankreas.

hetera

zvýšená hladina bilirubinu v krvi vznika pri infekčných aj neinfekčných zápaloch pečene, pri intoxikaciach pečene, pri ochorení žlčnika a žlčových ciest. mozno skusit nasadit silimarin na pecen, pripadne nejaku ocistnu kuru.

hetera

CT alebo MR brušnej dutiny je celkom spolahliva metoda, a keby ste tam nieco mali urcite by to zistili. Skor by som sa orientovala na ten zvyseny bilirubin, co to moze sposobovat.