depresia

Príspevok v téme: depresia
dejvid

Dobry den, chcel by som sa spytat ci antidepresiva mozu vyvolat depresie? Trpim uz dlhsiu dobu zavratmi/tocenim a bolo mi predpisane AD alventa 75mg 1 rano beriem to uz treti tyzden a zacali mi velmi silne depresie, nikdy predtym som depresie nemaval tak neviem teraz ci to mam dalej uzivat alebo s tym prestat? a este pred alventou som uzival par mesiacov paretin , citalec ale tie mi ako keby nic nerobili , dakujem za odpovede

dejvid

Tomass: moj povodny problem Zavrate sa dal bokom a teraz riesim depresie, uzkost a panicke ataky a momentalne mi je horsie ako predtym ako som zacal uzivat AD, hlavne ked idem niekam medzi ludi pride namna taka uzkost alebo panika ze mam pocit ze skolabujem
pred uzivanim AD som nikdy taketo problemy nemal preto by som rad vedel ci to mohli vyvolat tie lieky alebo to namna prislo zrovna teraz nechapem to

dejvid

hhah: pretoze mam zavrate a toci sa mi hlava stale ale nikde mi nic nezistili tak ma poslali k psychiatrovi , nemaval som ani depresie ani uzkosti doteraz

Hhah

Počkaj si teda na psychiatra. Treba porovnať obdobie pred praním AD a po braní Alventy. ...

Prečo si inak začal užívať AD? Mal si príznaky depresie, či úzkosti?

dejvid

ivka333: ano predpisuje, nevedia mi zistit od coho mam tie zavraty tak ma poslali knemu naprv mi dal paretin potom citalec tie nic nerobili potom mi dal cipralex a z toho mi bolo uplne zle nedokazal som ist uz ani von medzi ludi chytala ma panika tak mi to zmenil na alventu teraz a namiesto zavratov uz teraz riesim uplne ine veci... neviem ci som urobil dobre ze som to vobec zacal uzivat...a nie nestala sa ziadna zla udalost takze neviem co s tym o tyzden idem na kontrolu tak uvidim ako dalej

ivka333

Predpokladam ze ti tie lieky predpisuje psychiater asi jeho by si sa mal spytat ci je "normalne" no kazdopadne AD su na to aby sa ti zacal stav zlepsovat.Teda u mna to tak bolo ale ja som mala uzkosti viac.
Nestalo sa nieco teraz nejaka zla udalost v tvojom zivote?