Zaostalá dcéra?

Príspevok v téme: Zaostalá dcéra?
Kale17

Mám 26 ročnú dcéru, ktorá navštevovala špeciálnu materskú školu , základnú aj strednú školu.(v detstve porucha reči, oneskorený vývin, poruchy učenia).
Momentálne pracuje na polovičný úväzok.
Žije s nami - rodičmi v spoločnej domácnosti. Z nášho pohľadu už dlhšie obdobie pozorujeme, žesa pre ňu akoby jej vek zastavil na úroveň 15-16 ročnej. Jej zmýšľanie, názory, spájanie súvislosti, nie sú na úrovni dospelej osoby. Nevieme už ako ďalej postupovať a pomôcť jej viac v "dospelom svete" .
Chcem sa len poradiť či je lepšie navštíviť psychiatra. Ďakujem.

Tomaas 12345

Kale17 :

Pod tam hned s nou. Povedz jej všetko čo si povedala nám. Ano, prines pre istotu aj tie záznamy.

Kale17

Tú návštevu psychiatra asi nebudem odkladať. Každopádne aj tie krížovky sú fajn... Naposledy bola pod dohľadom psychiatra na strednej škole , ktorú navštevovala do 21 roku, a nejako nás nikto neusmernil po škole ako ďalej, dokonca ani obvodný lekár. Navonok totiž ona vyzerá, môžem si dovoliť tvrdiť, že je pekná mladá baba.
A mám ísť najprv psychiatričke sama a povedať o čo sa jedná, alebo hneď s ňou? Ako to prebieha? Mám priniesť zdravotné záznamy ?
Ďakujem.

Tomaas 12345

Psychológ ani psychiater jej nepomozu k múdrosti, no moze jej vybaviť invalidný dôchodok.

Na zbystrenie mozgu nech rieši sudoku, osemsmerovky, krížovky.

antilooopa

Pri mentálnej retardácii má nárok na aspoň čiastočný invalidný dôchodok. Už dávno ste mali mať posudok psychiatra a najmä klinického psychológa a podať žiadosť na sociálnu poisťovňu. Takže treba ísť na psychiatriu a odtiaľ Vás pošlú ku klinickému psychológovi na testy. Výsledok testov bude podstatný. Pracovať popri ID ako upratovačka samozrejme môže. Ak nie je vôbec schopná samostatného života, tak po právnej stránke by mala mať po Vašej smrti opatrovníka. Toto by Vám asi skôr vysvetlila Omen alias zena.

Carie

Navsteva psychiatra by rozhodne mohla pomoct, otazne je ci ju k tomu prehovorite. Ak nie tak sa chodte poradit aj sami.

Kale17

Nemyslím, že je schopná osamostatniť sa. Ani na tom ako rodičia netrváme. Podľa nás má znížený intelekt, a tým nemá možnosť pracovať napríklad ani s pokladnou ako predavačka na plný úvazok. Pracuje ako upratovačka. Preto hľadám riešenia ako ďalej bude existovať, nebudeme tu večne. Celý vývin v detstve bol spomalený, vo všetkom, stále sme dúfali, že v dospelosti sa to zmení, len bohužiaľ zostala vo veku , ktorý jej neprináleží. Ako ďalej? Je to na psychiatra/psychológa? Komu sa mám obrátiť?