Zaostalá dcéra?

Príspevok v téme: Zaostalá dcéra?
Kale17

Mám 26 ročnú dcéru, ktorá navštevovala špeciálnu materskú školu , základnú aj strednú školu.(v detstve porucha reči, oneskorený vývin, poruchy učenia).
Momentálne pracuje na polovičný úväzok.
Žije s nami - rodičmi v spoločnej domácnosti. Z nášho pohľadu už dlhšie obdobie pozorujeme, žesa pre ňu akoby jej vek zastavil na úroveň 15-16 ročnej. Jej zmýšľanie, názory, spájanie súvislosti, nie sú na úrovni dospelej osoby. Nevieme už ako ďalej postupovať a pomôcť jej viac v "dospelom svete" .
Chcem sa len poradiť či je lepšie navštíviť psychiatra. Ďakujem.

pupavka18

Psychológ určí na akej úrovni je testom, trvá dosť dlho, potom s tým žiadať invalidný dôchodok -žiadať v Soc.poistovni, tiež má nárok žiadať na UPSVr o asistenciu pre osobu zťp, treba pozrieť na nete...môže mať aj dve, napr.ak určia 100hodin mesačne, tak po 50, štát asistentky platí, pomôžu v bežnom živote, vo voľnom čase atď., môže tiež navštevovať stacionár,aby mala vyplnený deň, tiež rovno s asistenciou treba žiadať sprievodcu, napr.cestu vlakom bude mať sprevádzajúci zľavy...ona tiež zľavy do kina, plaváreň, vlak ako zťp zadarmo, MHD zľava

ivcaP

Budete sa asi musiet zmierit s tym, ze asi nikdy nebude taka samostatna ako by ste chceli ale samozrejme mozete s nou chodit aspon k tomu psychologovi

hamula

Toto jednoduché nie je, mám známu, čo má takú dcéru, pomôcť sa jej dá len tým smerom, že jej pomáhajú fungovať v živote, snažia sa ju brať medzi ľudí čo najviac, len je ten rozdiel v názoroch evidentný, zaostalo to v tej puberte.

irga85

jednoznačne sa jej treba viac venovať! takýto človek potrebuje, aby sa mu druhý venoval a tým bude napredovať.

akinom007

nemyslim si ze psycholog nejakym sposobom dokaze ovyvnit jej zastaveny dusevny vyvoj aby bola na inej urovni ako ten zastaveny vek co si popisovala, ale kludne sa chodte poradit. Drzim palce

akinom007

my mame v rodine take nieco podobne bratranca ktoremu sa tiez vek akoby zastavil na nejakej 15-16 a ma 38 rokov.
Ja ako dobra sesternica:))) sa snazim ked cestujem ho zobrat so sebou niekedy nakolko nema kamaratov a rodicia sa mu extra nevenuju. Je tiez ZTP je to s nim vsak tazke... ale dost sa mi zda ze to je ovplyvnovane aj rodicmi ktory sice zabepecuju pre neho byvanie jedlo a beznu domacnost a prostredie. On aj pracuje na 6 hodin, ale do velkej miery to ovplyvnuje ich venovanie sa mu taky clovek potrebuje viac starostlivosti a venovania sa co oni nerobia ani nikdy nerobili... posledne 2-3 roky mi pride jeho stav zhorseny niekedy sa mi zastavuje rozum ake bezne veci ho nenaucili

zdravienko175

to vam nevraveli uz pred tym alebo teda vas nevarovali, ze mozno nikdy nebude vediet mysliet ako uplne dospela zena? ze sa moze niekde je psychicky vyvin zastavit?