Som ziarlivy?

Príspevok v téme: Som ziarlivy?
peter87

Ahojte, nechcem robit ziarlivostne sceny, a uz vobec nieco nechcem priatelke zakazovat. Sme spolu zatial kratko, ale je mi s nou uzasne. Momentalne ma vsak trapi jedna vec aj ked to nedavam pred nou na javo. Ma ist s nejakym kamaratom na vino, ktory sa chce vyrozpravat alebo co. Mam to riesit nejak, alebo sa to snazit hodit za hlavu?

emminar

Tak vztah by mal byt hlavne o dovere a kedze ste spolu kratko tak podla mna ani nemozes mat nejake relevantne dovody sa bat, ze by ta mohla podviest alebo co. Ja byt tebou by som sa na to asi vykaslala proste, ved nech ide. To, ze ma priatela neznamena, ze sa musi teraz na vsetkych kamaratov vykaslat

dratha87

taktiez by mi to bolo podozrive. normalne jej povedz, ze sa ti nepaci, ze chce ist s kamaratom na vino. toto sa jednoducho vo vztahu nerobi. ine by bolo, keby chcela ist s kamaratkou alebo kamaratom???

pepe542

Nechodí sa ani na pivo. Vino, pivo a tvrdé je všetko alkohol. Veľké pivo, dva deci vína a pol deci tvrdého obsahuje rovnaké množstvo alkoholu. Cez telefón a internet môže tiež vzniknúť zamilovanosť. Je to záležitosť mozgu a predstavivosti. Aj z hlasu sa to dá. Preto by som keď už to musí byť, volil osobný kontakt v trojici, alebo po dohode s partnerkou dohodnutú schôdzku zrušiť. Ak na tom bude trvať, Zamyslieť sa.

KatkaKat

Ja som vydata 10 rokov, ale v zivote by ma nenapadlo ist na vino s inym chlapom a mohol by mi byt neviem aky kamarat. Ked uz, tak by som sla aj s manzelom, ale urcite by som nevysedavala v restauraciach s inym chlapom. A moj manzel nie je ziadny ziarlivec, to len ja si ho vazim, lebo sama si uvedomujem co je spravne a co nie. Neverim na priatelstva medzi muzom a zenou, vzdy je v pozadi nejaky cit alebo skryta sympatia. Budme uprimni a priznajme si realitu. Toto je moj nazor. Mozem sa aj mylit, ale podla mna by zadana zena nemala co behat po vonku s cudzimi chlapmi sama. To uz kde sme?

lantalia

Ako dlho ste spolu? Ak kratko, tak by som to neriesila. Ludia sa schadzaju je to normalne. Ak sa bezne s nim stretava tak ty nemozes chciet aby teraz zrazu s tym prestala, kamarati su kamarati

pepe542

DontWorry.... vyjadril som len svoj názor. Viem o čom hovorím. V tomto prípade sa dôvera nemala kedy vybudovať. Partnerka by mala mať toľko taktu aby sama nešla na žiadnu schôdzku s vínkom. A netlačiť chlapca do žiarlivosti a rozhodovania. Ak ide o čistú robotu, mala ísť na schôdzku pod podmienkou, že pôjde aj s priateľom. Porozprávať sa môžu aj pred ním. Vyhla by sa komplikáciám. Stačí, ak si prečítaš ešte živú tému tu na fóre... KOLEGA. Dali sme šancu....Tiež stačil jeden večer a trochu vínka.

DontWorry

Pepe,

netvrdím, že človek nemá byť obozretný. Ale tiež by sa mi nepáčilo keby som priateľovi povedala že vybehnem von s kamošom pokecať a prvé čo ma začne podozrievať a dávať prednášky. To už je aká dôvera.
Človek nech zbystri vtedy ak sa s druhou osobou stretáva často alebo si vypisuje.
Keby som chcela skočiť von s kamarátom a prvé čo by urobil priateľ bolo, že by mi dal inštruktáž ako sa mám chovať tak by ma tým pekne urazil. Človek má byť zodpovedný za svoje činy.

pepe542

Pekne napísaný príspevok...ale myslím si, že lepšia prevencia ako liečba. Aj u lekára sa doporučuje preventívna prehliadka a v čas zachytená nemoc. Neskôr nemusí byť liečba účinná. Príležitosť totiž robí zlodeja.