CT kolena

Príspevok v téme: CT kolena
matoroto

Zdravim. O 2 týždne mám ísť na CT kolena a trošku sa toho obávam. 2 dni pred tým mám ísť na odber krvi a pred CT mi zrejme bude podaná kontrastná látka. Nikto ma moc neoboznamil že prečo keď je to koleno. A môže sa tam byť oblečený? Samozrejme bez kovových častí. Ak ste niekto boli na CT kolena poprosila by som čo najviac informácií pretože mám trošku obavy. Ďakujem.

zdravienko175

aky by v tom mal rozdiel? aj tam sa musi podavat kontrastna latka predsa. a aj tak to uz ma asi davno vyriesene kedze to pisal uz davnejsie

Cariboo

Na ct vysetreni ti mozu aj nemusia podat latku, neviem ako ti povedal tvoj lekar ked ta vypisoval na vysetrenie. Mal ta poucit.
Pred samotnym vysetrenim dostanes kratky formular, vypises udaje, ci nie si tehotna, zober si aj karticku poistenca
Ak mas alebo si mala alergie, porad sa pred vysetrenim este so svojim lekarom, aby zvazil podanie kontrastnej latky
Oblecena mozes byt, ale oziarovanu cast by si mala mat volnu, tak prid v sukni a tu si len vytiahnes vyssie.
Po podani kontrastnej by si mala dbat na pitny rezim aby sa dostala z organizmu co najrychlejsie von.
Niektore pracoviska maju svoju web stranku, pozri ci nenajdes aj to svoje.

swistica

- nedostala som kontrastnu latku
- bola som oblecena
- trvalo to mozno cca 15 minut
- nemozes sa hybat
- trochu to hucalo a bolo tam chladno