fóbia z telefonovania

Príspevok v téme: fóbia z telefonovania
konvalinka9

Ahojte...Mám neskutočný problém s telefonovaním. Potrebujem si vybaviť jeden pracovný telefonát (bohužiaľ e-mailom ani inak to nejde), a už to odkladám mesiac....Nedokážem sa k tomu prinútiť. Každý deň si hovorím, že už zajtra to dám. Potom sa ráno zobudím, a už ma bolí brucho a cítim nenormálnu úzkosť...a odložím to zase na zajtra ? Nedokážem ani len chytiť do rúk ten telefón s úmyslom, že teraz idem zavolať. Predstava, že vyťukávam číslo vo mne vzbudzuje infarktové stavy. Takže to len presúvam a presúvam, a čas beží....Je tu niekto, kto je na tom podobne, ale dokáže to prekonávať?

Cariboo

konvalinka, swistica ti dobre napisala. Ja doplnim, ked telefonujes, najdi si vhodnu polohu,bud stat alebo sediet rovno ako na kancelarskej stolicke, musi sa ti hlavne dobre dychat. sprav si aj kratke hlasove cvicenie a ak ti to pomaha, nechaj pocuvat napr mamku alebo kamaratku, je to na tebe, ci potrebujes niekoho, aby ta vediel podporit pomoct pocas hovoru.
Verim, ze ti to dokazes :)

jeanValjean

Čím si premietaš v čom sa nachádzaš, stále aj tak emočne s pridruženými chemfyz.procesmi je to v danom okamihu inak.Jedna kamarátka to vystihla 'strach ktorý v sebe živíme je väčší ako samotná realita'(o tom strachu teda vedela svoje).Tak či onak, buď ti to bude prínosom hneď alebo neskôr.

ahjajjaj

ahoj konvalinka, naopak, ja telefonujem veľmi rada, aj som pracovala v call centre a úspešne sa mi darilo presviedčať ľudí. Cítim v tom niečo mystické, že všetko riadim iba mojím hlasom, o ktorom mi viacerí hovorili, že je veľmi príjemný. Zo začiatku som ale mala strach aj ja. Riešilo sa to tak, že obsah, čo mám povedať, som mala napísaný a čítala som ho, ale pritom som hrala hlasom tak, aby nebolo pozorovateľné, že čítam. Takže aj Ty si jednoducho napíš, čo sa chceš z telefónu dozvedieť a čo ním chceš dosiahnuť a v prípade potreby sa pozrieš na papier a iba prečítaš.

konvalinka9

swistica, dakujem za rady, ale to všetko už pripravené mám - mám napísaný text na papieri, niekoľkokrát som si to nacvičovala ústne sama so sebou, a miesto na telefonovanie osamote mám premyslené tiež...akurát to nedokážem vytočiť....

swistica

Trening, trening, trening ...

1. nastuduj si problematiku, ktoru ides riesit
2. napis si osnovu
3. napis si svoje otazky a navrhy
4. osamote si nahlas natrenuj telefonat
5. telefonuj bez pritomnosti kolegov

chamomile

ano, ja, nevedela som, ze to mozem takto pomenovat. strasne odkladam telefonovanie, niektore veci ostali kvoli tomu nevybavene, teraz som si na ne spomenula, neviem, kedy to dovybavujem. ani menej zavazne veci neviem vybavit, uz ma ani nikomu nebavi volat.
drzim ti palce, nech to zajtra vybavis, potom sa tu zastav.