Má význam chodiť k psychiatrovi?

Príspevok v téme: Má význam chodiť k psychiatrovi?
vedhej

Ahojte,
chcela by som sa opýtať/poradiť s tími, kt. navštevujú alebo navštevovali psychiatra. Ja som sa začala liečiť na depresiu a zo syndrómu vyhorenia asi pred rokom a pol. I keď navštevujem psychiatra pravidelne každý mesiac(asi pred rokom som vymenila psychiatričku za psychiatra, lebo som si s ňou bohužiaľ moc nerozumela), myslím, že môj stav sa za ten čas bohužiaľ moc nezlepšil. Tie problémy, kt. som mala-problémy s koncentráciu, problém sa začleniť do spoločnosti, vyhorenie.. bohužiaľ stále mám a preto som na pochybách, či návšteva psychiatra dáva vôbec zmysel. Každá návšteva je takmer rovnaká. Určite poznáte tie klasické otázky od psychiatrov a potom predpísanie antidepresíva. Preto sa chcem opýtať tých, kt. sa liečia na obdobné problémy, či ste sa vyliečili alebo aspom vidíte nejaké zlepšenie? Myslíte, že by som mala s liečbou prestať?
Ďakujem za akúkoľvek radu!

ahjajjaj

ahoj, liečim sa na to isté, od novembra minulého roka. Psychiater je pre mňa iba človek, ktorý má moc predpísať mi lieky, ktoré môj stav zlepšujú. Depresia prináša so sebou niekoľko somatických znakov, u mňa atakovanú chôdzu, psychosomatickú poruchu chôdze, časté zvracanie, neskutočnú únavu a migrenózne bolesti hlavy, nespavosť, podráždenosť, precitlivelosť na zvuk. Prínos v užívaní antidepresív vidím v tom, že relatívne lepšie spím, viem dosť normálne chodiť, nemám migrény, ani nezvraciam., som pokojná, nerušia ma zvuky. Jednoznačne mi pomáhajú po telesnej stránke. Ty by si si mala porovnať obdobie pred užívaním antidepresív a po ňom, aby si vedela posúdiť rozdiel, či návšteva psychiatra má nejaký význam, alebo nie.
Ak Tvoju depresiu spôsobilo niečo konkrétne, tak by si mohla absolvovať pohovor s psychológom.