Matka kontrolórka

Príspevok v téme: Matka kontrolórka
asurajka

Ako jednať s matkou, ktorá Vás stále bombarduje a chce vidieť Vaše pracovné zmluvy, stav Vášho účtu, koľko máte nasporené? Keď jej poviem, že jej nič nebudem ukazovať, že ju do toho nič nie je, tak sa urazí a začne hovoriť, že nič nemám, že klamem a bohviečo robím. Mimochodom, mám 29 rokov. Nežijem s ňou už 6 rokov, žijem v zahraničí.

Simona393

V decembri si sa pytala na tuto otazku na tomto fore, pred Vianocami na inom fore kde si dostala 15stran x 7 =105 odpovedi, plus tuto asi 30, čiže okolo 135 odpovedi na tuto otazku behom 6, tyzdnov, dnes sa pytas zas,
Ja som sa ta na inom fore pytala, ako si dopadla, ci je vsetko v poriadku, mama sa zmenila alebo ako sa vam dari, v čom si pokročila Tam si sa neobtazovala odpisat,
ale tu sa pytas zas
Tak neviem, aku chces pocut odpoved_ daj mame vsetky svoje peniaze ukazuj jej ucet, a posielaj vypis z účtu expres na mail a nech jej je to oznamené sms, lebo neviem co ine hladas ake odpovede tu
Evidentne ta ani jedna neuspokojila
A ako ti vlastne taketo pisanie na forum pomozeTo je zbytočná strata času tebe radiť

Carie

Je to psychopatka, uplne s nou prerus kontakt. Prip. sa porad s psychologickou, ale ked je niekto naruseny podla mna ho uz nic nezmeni.

swistica

Mohla by mat nejaky opodstatneny dovod na taketo otazky? Mozno naozaj potrebujes kontrolu. My nevieme :-)
No a nakoniec nic na tom nie je, ked jej tieto informacie povies.

ahjajjaj

ahoj, s matkou treba aj zo zahraničia udržiavať kontakt. Zavolať jej raz do týždňa, ako sa máš, a hovoriť jej pozitívne veci. Napr. vo firme ste mali teraz výcvik požiarnej ochrany, a trvalo to hodinu, alebo s kolegami si si cez prestávku dala kávu, je tam automat na kávu, je zdarma, za peniaze, a podobne. Keď pracuješ v zahraničí, aj pracovnú zmluvu máš v cudzom jazyku. Matke oznám, či ju máš na dobu určitú, alebo neurčitú a podobne. Do podrobností ohľadne zárobku by som nezachádzala a k mame by som bola maximálne zdvorilá, aby sa neurážala. Ak však nejak presahuje medze, jednoducho jej zopakuješ Tvoje stanovisko: nie, pracovnú zmluvu jej teraz nemôžeš ukázať, nevieš presne koľko máš na účte, ale samozrejme si časť výplaty odkladáš a podobne. Inak, mám bratranca, ktorý nemá problém ukázať pracovnú zmluvu a koľko peňazí má na účte, kebyže sa ho moja mama alebo ja spýtame, netreba zas z toho robiť nejaké veľké tajomstvá, nič na tom nie je. Cudziemu je do toho nič, ale keď sa to dozvie matka, v tom nevidím nič zlé.