cyklistika

Príspevok v téme: cyklistika
velo

ahoj.hlavne v lete presedim vela casu v sedle bicykla a zaujima ma ci mi mozu uskodit hypotonicke/iontove napoje..po niekolkych sezonach som z tolkeho bicyklovania "vyschol" svaly na nohach sa my troska vyrysovali,no nezvacsili objem-co by som rad..takisto su moje kolenne klby dost "zvyknute" na cyklistiku,takze pri behu,resp. doskokoch citim bolesti,pichanie..neskor j opuchy.viete kde na slovensku sa da urobit to specialne vysetrenie/skenovanie? kolennych klbov?dakujem

tammy

milujem bicyklovanie. Mam male deti a jedno ide na odražadle vela mna a druhe mam v sedačke na bicykli, aby sa vozilo so mnou

JankaVeselka

Ja som si kúpila parádny kvalitný bicykel Woom na cyklospeciality.sk a nemám zatiaľ problémy s kĺbmi. Ale je pravda, že sa bicyklovaniu venujem skôr rekreačne.

simca_medova

jasné, úplne bez problémov...mám tuto nepremokavú bundu elementstore. sk/bunda-na-kolo-fiveten-rain-jkt-black-P/

pišta

Vysetrenie kolien si samozrejme daj urobit. Ale myslim, ze vyssie napisane veci tak-ci tak ostavaju v platnosti, aj ked sa das na medikamentoznu liecbu.
.
Nebud netrpezlivy, ani pri naprave stavu. Ale ked sa do toho pustis, urcite sa nieco pozitivne da urobit :)

pišta

Ahoj Velo.
Prevdupovediac, nepoznam zlozenie hypotonickych napojov.
Ale ked ta bolia kolenne klby pri beznom behu a este opuchaju, problem bude vo viacerych faktoroch, ako prakticky pri kazdej chorobe
- cyklistka, to sú neustale (nadmerne) namahe slachy a klby najma v kolenach a vysoka staticka zataz na krize, krcnu chrbticu a ramenne klby
- chlad, pot, vietor ... poznas to najlepsie ty sam, sa ku tomu priratuva
- vyziva, to je kapitola sama o sebe. Pri problemoch s klbami sa prakticky VZDY podpisuje pod celkovy metabolizmus, konktretnejsie pod metabolizmus vapnika. Nie je to samzrejem take jednoducje a jednoznacne, ale vapnik a klby, to sú pevne spojene nadoby. Ku tomu oblicky, a pecen, hlavni akteri mineralneho hodpodarstva, ktore trpia nachladnutiami (aj skrytymi) ale ja nespavnou vyzivou. Spravidla s tymito problemami je spojena velka spotreba zivocisnych bielkovin a tukov...
- to len v kratkosti.
- Zacni si robit ja vlastny nazor na svoje zdravie. Na tomot webe je pre teba niekolko zaujimavych tem, napr:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk