Aj vitamín C vo veľkom množstve škodí

Príspevok v téme: Aj vitamín C vo veľkom množstve škodí
MrkvovyDzus

Ahojte, ja len pre info, nedávno mi na základe výsledkov z odberu krvi zistili, že mám veľa vitamínu C (hraničná hodnota je 79) a spýtali sa ma, či neužívam nejaké doplnky tohto vitamínu, na čo som odpovedal kladne. Odporúčanie: mám to vysadiť, ak nechcem prísť o obličky.

Čiže, moja rada: dávajte si aj pri tomto na pohľad neškodnom posilňovaní imunity bacha.

Pekný deň :)

MrkvovyDzus

Katari12:

Ak si dobre pamätám, so Zinkorotom treba opatrnejšie, skús si o tom niečo prečítať. Asi najlepšie bude, keď si urobíš menší prehľad o všetkom, čo užívaš, hlavne také veci ako potrebné množstvo, doba užívania, kombinácia s inými doplnkami atď. Prepáč, že som ťa znepokojil :D

Prajem ti príjemné čítanie, rozumné množstvá vitamínov a dobrú náladu :)

MrkvovyDzus

Doplnok, ktorý som užíval sa volá Ester-C od NaturaMed, v tube je 360 tabliet. V deň odberu som bol nalačno, ale ako tak pozeram popis tohto produktu, tak tam píšu, že sa v tele udrží až 24 hodín, čo by mohlo znamenať, že som mal ešte zostatok z predošlého dňa. Príznaky som nemal žiadne, teda nespomínam si na nič, čo by sa objavilo v súvislosti s užívaním daného vitamínu. Mňa to prekvapilo tiež, že mi takéto dačo povedali. Odvtedy som sa Céčka zatiaľ nechytil, abstinujem :D

simka111

Ja uzivam vit.C 1000 mg v jednej tablete značky webber naturals. Beriem ho asi 4 mesiace kazdy den..tak teraz neviem či to je v poriadku...
Ja som čítala, že vo velkom množstve môze poškodit obličky, ale aj močový mechúr..
Najlepšie je ho do tela dostavať stravou, no nie vždy sa to da ?

swistica

Nemohlo vysledky skreslit to, ze si to uzil kratko pred odberom a telo to nestihlo este spracovat? Nechcem to nejak zlahcovat alebo co, ale na relevantny zaver by to chcelo zopakovat odber pri rovnakom uzivani vitaminu C. Kazdopadne o niecom takomto som este nepocula.

Katari12

pockat teraz si ma troska vystrasil.. a co uzivas? ja uzivam sem tam sumive tablety C, horcik, vapnik.. potom kolagen od www.bionutrian.com a este zinkorot... z toho by to nemlao byt take zle.. a mal si nejake priznaky? mam sa bat?

MrkvovyDzus

užíval som denne jednu tabletku s obsahom 80 mg (názov produktu ester C), nebolo to však úplne pravidelne, doba takéhoto užívania mohla byť asi dva mesiace, veľmi hrubý odhad. A moja hodnota bola 90.