Su to uzkosti?

Príspevok v téme: Su to uzkosti?
SamuelUnava

Zdravím. Viem že podobných príspevkov tu je xy, no ako každý kto sem prispieva s podobnou témou by som bol rád aby mi dal niekto nejakú radu alebo tip ako sa vyliečiť. Moje zvláštne pocity začali začiatkom leta 2019 , kedy mi moje telo dávalo najavo, že niečo nie je v poriadku. Začal som akoby zle dýchavať , pociťoval som slabosť na bicykli , resp. mával som pocit akoby som strácal kondíciu. S týmto problémom som obehal pľúcneho lekára ktorý mi povedal že pľúca mám 100% v poriadku a mám na seba asi vysoké nároky. Tak som to neriešil. Myslel som že to je tým , že som dosť húlil a to skoro každý druhý či tretí deň. No neskôr mi začali vadiť úplne somariny , napríklad večer keď sme húlili mi padlo niečo do oka a ja som totálne panikáril, nešlo mi vymyť oko a na druhý deň som musel ísť na pohotovosť pretože ma strašne škrábalo. Tam mi vybrali nejake 2 smietky z oka ale aj tak ma to stále bolelo a nechápem prečo ale vsugeroval som si do hlavy že ma bude škrábať do konca života. Dala mi nakoniec mastičku po ktorej mi bolesť úplne zmizla. Potom sa mi po nejakom čase spravila len tak vyrážka na koži a opäť som panikáril že to bude niečo vážne. Jednoducho som si nahováral úplne banality že to je bud niečo vážne alebo to budem mať navždy. Celkovo druhý polrok som mal taký stresovejší, musel som sa rozhodnúť či zostať na SVK alebo ísť študovať do Dánska + venoval som sa aktívne hudbe , akciám (DJ) a celkovo to bol náročný polrok a do toho som dosť húlil. Zlom nastal niekedy koncom októbra kedy ma pozvali ako hosťa do rádia. Začal som si robiť ďalšie stresy a doslova mi začalo preskakovať srdce. 2 dni pred tým ako som mal ísť na rozhovor mi srdce začalo nepravidelne biť a začalo akoby preskakovať. To moja hlava už nezvládala a zakaždým ako mi preskočilo som dostal totálnu triašku do nôh a dostal krátkodobú úzkosť. Moja hlava si opäť vytvárala strach, že to je vážna choroba a ja pravdepodobne umriem. Pár dní po rádiu som šiel ku kardiologičke kde mi nasadili 24hod ekg na ktorého výsledky som musel čakať týždeň. Ja už som ale vedel že niečo nie je v poriadku. V jeden večer keď sme hulili mi v jednu sekundu zase preskočilo srdce a ja som myslel že skolabujem. Nebola to úzkosť, ale prišlo mi veľmi zle, vybehol som von z bytu to predýchať. Na druhý deň sa stalo niečo čo mi zmenilo život. Šiel som na dodávke z práce na služ. cestu a popri jazde mi opäť preskočilo srdce, no vtedy som zažil pocit ako nikdy predtým. Bol to panický záchvat. Myslel som že odpadnem celý som sa triasol no proste kto zažil tak vie. Vtedy mi začínala aj choroba tak som si zobral PN na celý týždeň. Ten týždeň som celý doma preležal a zažíval neskutočné záchvaty úzkostí. Vtedy som ešte nevedel čo to je. Myslel som že začínam byť nejak vážne psychicky chorý.

Od tej doby sa cítim akokeby som bol od sveta oddelený v akejsi bubline. Záchvaty už nie su také intenzívne ale povedal by som že už sú skôr chronické. Každé ráno viem že to bude to isté peklo zas a znova. Neprechádza to. Beriem Magnézium, ženšen, bcomplex a nič mi nepomáha. Moja hlava mi akoby šla na 50% , pretože nedokážem poriadne rozmýšľať, stále som si googlil choroby (čo bola najväčšia chyba na svete) a sám sa diagnostikoval. Prv som si diagnostikoval bipolárnu poruchu a teraz schizofréniu. Neviem prečo stále si niečo googlim , pretože tie symptómy mi dosť sedia. Napr. Tá útkosť sa mi vystupňovala za tie 3 mesiace až tak, že sa niekedy bojím naozaj hocičoho. Ak sa mi niečo mihne vo vzornom poli mám tendenciu kontrolovať čo to bolo. Bolí ma často hlava z ničoho nič, dokonca niekedy si “otváram uši” a počúvam okóie či nemám halucinácie. Našťastie ich nemám, no sem tam mi v tom vzornom poli akoby niečo prebehne , pár krát sa mi zdalo že mi na určitom bode akoby sčernalo , a ked prebliknem očami je to fajn. Dokonca teraz pred pár dňami sa na mňa kolegovci pozerali a ja som si akoby privolal paranoje že sa rozprávajú o mňe. Alebo proste ak sa s niekym rozprávam alebo pozerám naňho hneď si predstavím čo si ten človek myslí. Som dosť všímavý človek tak neviem či som si to vyvolal sám, slebo mi naozaj začína schizofrénia. Je to peklo.

Chodím aj psychologičke ktorá mi povedala , že schizofréniou netrpím , robila mi aj “kresliaci test” ktorý bol v poriadku. Vraj takéto zrakové anomálie v perifernom videní sú v tej najvystupňovanejšej úzkosti. Mám úzkosť už pomaly fakt zo všetkého a hlavne z tej schizofrénie. Nemôžem to dostať z hlavy. Nálada sa mi strieda z úzkostnej do depresívnej a je to veľmi nepríjemné.
Najhoršie je na tom to že to v podstate nikto nechápe a všetci si myslia že to prejde ak človek na to nebude myslieť čož si myśím že je hlúposť.

Môže to byť začínajúca schizofrénia/psychóza?

A prosim vás, ak ste zažili niekto niečo podobné, aké boli vaše symptómy pri úzkostných poruchách?

SamuelUnava

Samozrejme som s tym uz prestal , aj som jej to hovoril. Vravela ze si mysli ze to je docasny stav z intoxikacie, no nehulim uz asi 2 mesiace takze si myslim ze to intoxikaciou nebude..

Palino995

Hmm tak v prvom rade prestan s hulenim tie uzkostne poruchy su z toho.. Povedal si psychologicke ze hulis? Lebo ja som trpel niecim podobnym... Minuly rok som zacal vykasliavat hlieny tiez som bol pravidelny fajciar marihuany a nahovaral som si kadejake choroby mal som strsch uzkost ze mam rakovinu atd bol som na krcnom plucnom dokonca sone uzlyn a nic mi nezistili no aj tak som mal velky strach az nakoniec som prestal hulit koli tomu... Po case som sa zacal strachovat nad uplnymi banalnymi vecami co ak to a co ak hento a mal som strach, nemohol som spavat koli tej uzkosti, az sa mi nakoniec vratila obsesivno kompulzivna porucha ktorou trpim doteraz... Uz rok s tym bojujem vhodim aj psychiatrovi aj psychologovi je to o nieco lepsie jak pred rokom ale hlavne prestan s hulenim lebo potvrdili mi to aj doktori ze mam slabsiu psychiku a tym ze som hulil sa mi vyvolali psych. Problemi