Zub pod vložkou

Príspevok v téme: Zub pod vložkou
Koala147

Dobrý deň, mam 23r. a cca okolo jesene ma začala malinko pobolievať dolná zadná pravá stolička.. nebola to nejak hrozná bolesť, vedela som aj zaspať (liek som myslim že ani nebrala), najprv som si myslela, že je to prerezávajúca osmička (lebo ma akoby boleli celkovo tie zuby), veľakrat to aj prešlo na pár týždnov.. potom ma to bolelo trošku okolo silvestra cca.. a potom už nie.. 13.1. sa mi z tej stoličky trošku kusok steny odštiepil a zaroveň sa začal kývať aj kusok zadnej steny.. vadilo mi to a zľakla som sa hrozne (kedže som ani nič tvrde nejedla) tak som šla na další deň k zubarke, vyvrtala mi to (to bolelo), prečistila a dala mi liečivú vložku, ktorá má byť na 6 týždnov cca a potom že to dokončí.. pýtala som sa že čo dalej a ona že uvidia ako zareaguje ten zub.. na internete som čitala aj mama mi hovorila, že mi to potom zaplombuje a všetko bude ok, že tá liečivá vložka sa dáva aby sa zub upokojil.. zub ma cca 2 hodky po zakroku bolel, potom to prestalo a neboli s tym žiadne problemy.. až trz som si všimla že sa mi akoby kyve aj tá ďalšia stena zuba, ktorá nebola zakryta tou vložkou (kedže ona mi to akoby domodelovala) :( :( som z toho strašne v keli.. je nejaka šanca že m ito normálne zaplombuje a bude všetko ok? hrozne sa bojím :( hlavne toho že tam necham velmi veľa peňazí a že bude ho treba vytrhnuť a dať tam umely alebo tak :( je to možne že sa mi tak pokazil za par mesiacov? prosím vas nemate s tym niektora skusenosti? Ďakujem ?