Besný pes?

Príspevok v téme: Besný pes?
Ustrica

Zdravim, pred dvoma týždňami som si domov priniesla šteniatko nemeckého špica. S výchovou psíkov nemám veľké skúsenosti, no som informovaný začiatočník, a viem, čo psík potrebuje. Venujem sa mu veľa, každý deň chodíme na 1-2 hodiny na prechádzku, doma nikdy nie je sám. Môj problém spočíva v tom, že ho absolútne neviem usmerniť, so všetkým prihliadanim na to, že je to šteniatko (ma 4 mesiace). Najväčší problém mám s jeho kusanim. Mňa hryzie stále, a to ma považuje za jeho paničku. Večer si ľahnem do postele a 20 minút mi trvá kým ho ukľudnim, on by ma asi aj zjedol. Niekedy je to bolestivé. Keď kráčam detto - skáče mi po nohách a silno ma hryzie. Skúšala som to s ním po dobrom aj po zlom a absolútne neviem ako ho mám v tomto usmerniť, čiže ak máte niekto podobné skúsenosti,budem vďačná za každú radu. Psíka milujem, nevzdám sa ho ani za nič , len sa bojím,že ho to do dospelosti neprejde a bude nebezpečný . V krajnom prípade by som vyhľadala kynologa, no zatiaľ to skúšam takto

ahjajjaj

ahoj, každé šteniatko hryzie všetko. :-) Teraz má veľmi ostré zúbky, preto to tak bolí, keď hryzie. Tieto zúbky mu vypadajú potom a bude mať nové, ktorými nebude tak ostro hrýzť. Toto hryzenie ho prejde asi do roka. Treba mu kúpiť dve hračky a veľa veľa sa mu venovať, učiť ho jednoduchým pokynom. Alebo ho dať do školy pre psíky. Existuje taká internátna škola, kde psík strávi mesiac, a naučia ho všetkému dôležitému, napr. nenapadnúť auto, nejsť von za bránu, vedieť sa správať vo veľkej premávke, v autobuse a pod. A existuje aj taká škola, kde sa s ním dá chodiť trebárs raz do týždňa na pár hodín a cvičiteľ Ti ukáže, ako s ním cvičiť, ako ho učiť.