MÁM 80 ŔOKOV, SOM ZDRAVÝ A ŠŤASTNÝ

Príspevok v téme: MÁM 80 ŔOKOV, SOM ZDRAVÝ A ŠŤASTNÝ
sunnyball13

MÁM 80 ŔOKOV, SOM ZDRAVÝ A ŠŤASTNÝ...túto vetu by som si rád povedal o 40 rokov, preto ju píšem teraz, keď mám 40 :) ....čo je podľa vás pre človeka dôležité v tejto technickej dobe. keď si zdravie ľudia ničia dobrovoľne, alebo si ho nevedomky nechajú ničiť?.....rád stretávam starých ľudí a pýtam sa ich začo vďačia tomu, že sa tak držia?....odpovede sú rôzne , ale dosť za zjednoťujú v ich pohľade na svet...tešia sa z každého nového dňa, lebo práve dnes môže byť už ten posledný.... Čo sú podľa vás tie dôležité veci v živote ľudí, ktoré udržia zdravie a prinášajú pokoj,radosť duši?...A naopak čomu sa vystríhať?.....PS: budem rád, keď sa do tejto témy nebudú zapájať ľudia, ktorí chcú napísať, veď aj tak na niečo musím zomrieť alebo telo má ísť do hrobu zhumplované a pod....ok ja vám to neberiem...len si nájdite priestor v inej téme na vyjadrenie :)

Mindless1

Stačí si len porovnať to, čo robili oni (naší starí rodičia), keď boli v produktívnom veku a čo robíme my? Však to sa ani nedá porovnať. Úplne iné svety. Pôdu nám vrátili, ale kto pôjde okopávať zemiaky, že? Takmer nikto. Ale ako môžete veriť viac cudzím ako sebe? Karma je zdarma, potom.

EV365

Za socializmu netrebalo toľko pracovať, boli lepšie platy, mladomanželské pôžičky, stabilná práca, v školách sa toľko neučilo, v televízii sa propagovali ľudské hodnoty... ľudia čo to zažili šli pred 60-kou do dôchodku. Verím že sa dožijú vysokého veku.