Čo mám urobiť?

Príspevok v téme: Čo mám urobiť?
mia52885

Dobrý deň.
Mám 16 rokov, som panna ale poslednú menštruáciu som mala pred 30dnami. Od tých čias ma boli podbrusko naduva ma a vseko mozne. Aj pleť sa mi výrazne zhorsila lebo mám akne veľa. Chcela by som sa vás spýtať či by som mala ísť ku gynekológovi a keď ano tak dať antikoncepciu? Proste neviem čo mám s týmto urobiť

ahjajjaj

Ahoj, o chvíľu Ti príde menštruácia, preto máš zhoršenú pleť a preto Ťa bolí podbruško. Je to dosť bežný jav. Po menštruácii sa Ti hneď upraví pleť. Nepotrebuješ kvôli tomu pchať do seba hormóny, skôr Ti uškodia ako pomôžu a ani ku gynekológovi nepotrebuješ ísť. V lekárni si môžeš vypýtať nejaký prípravok na predmenštruačný syndróm na rastlinnej/vitamínovej báze a ten užívaj. Na pleti si vyrážky teraz nevytláčaj, lebo ju budeš mať ešte horšiu, skôr sa popýtaj v lekárni na niečo upokojujúce na ňu.

swistica

To mas priznaky, ze menstruacia coskoro pride.
Nerozumiem co s tym ma antikoncepcia. Ak ju chces na zlepsenie pleti, tak po jej vysadeni byva plet este v horsom stave. Precitaj si, ake vedlajsie ucinky antikoncepcia ma a plus si prerataj kolko penazi na nu zbytocne vyhodis