Psycho?

Príspevok v téme: Psycho?
SamuelUnava

Zdravím , prosím Vás , už naozaj neviem čo mám robiť.

Bol som normálny 22 ročný chalan ktorého bavilo všetko možné - bicyklovanie , tvorenie hudby , cestovanie , priatelia, DJing.
Už od leta som začal pociťovať akoby som mal nejaký problém so zdravím. Začínal som ráno kašlať a ával som pocit bulvy v krku tak som šiel obvodnej, tam mi namerali vyššie aslo tak som dostal antibiotika. Potom som odcestoval
na týždeň do Dánska , kde som začal pociťovať akoby som slabšie dýchal. Tento problém som nejakú dobu neriešil , no potom sa mi zdalo že neudávam na bicykli také výkony ako kedysi. Preto som bol poslaný na plúcne, kde mi robili spirometriu, ktorá bola v poriadku, no čakalo ma ešte komplexné vyšetrenie plúc.
Medzitým som šiel ku krčnému kde mi robili výtery no všetko bolo v poriadku , no zistil mi čosi chronické v nose , vraj to mám trošku užšie. Začal som si čítať všelijaké plúcne choroby na internete a začal sa báť.Neskôr mi robili komplexne vysetrenie pluc kde bolo všetko v poriadku.
To ma upokojilo tak som to nechal tak.
Poznamenám však, že som fajčil dosť často marihuanu v tom období takže som si myslel že to môže byť aj z toho.
Asi o mesiac neskôr som dostal ponuku ísť sa odprezentovať do študentského rádia a spraviť krátky rozhovor.
Velmi som s tým váhal pretože som mal z toho dosť velký stres ale nakoniec som to prijal.
Cca 2 dni pred tým ako som tam mal ísť , mi v práci začalo preskakovať srdce. (2-3 silné buchnutia naraz ktoré som pociťoval až na hrudníku.)
Toto mi vyvolalo totálny strach zo smrti alebo z nejakej vážnej choroby. Preto som šiel ku kardiologičke kde mi dali holtera (24 hod ekg) a po preskúmani tam boli vraj nejake palpytácie ale nie životu ohrozujúce. No ja som po každom tom "preskočení" dostal triašku do nôh a stres ktorý po chvílke pominul , no stále som na to myslel. Stále som myslel na to preskakovanie srdca, kedy sa znovu objaví.

A teraz k tej hlavnej časti ...
V jeden večer sme šli s chalanmi na výlet do Nitry , no predtým sme boli na byte kde som stále myslel a bál sa toho srdca. Bolela ma vtedy hlava pretože som začínal byť chorý. Neviem doteraz prečo som to spravil , no aj skrz to že ma bolela hlava tak sme fajčili marihuanu , ja som si dal popritom aj jeden pohár vína.
A vtedy mi prišlo neskutočne zle vybehol som von mal som pocit že odpadnem, no nejako som to rozdýchal a šli sme do Nitry.

Na druhý deň ráno som šiel na pracovnú cestu odniesť tovar, a v jednom momente keď mi preskočilo srdce, som dostal úzkostný atak. Nikdy v živote som taký pocit nemal , myslel som že odpadnem alebo umriem , nechápal som čo sa deje. Po príchode z práce domov som sa cítil totálne zle. Nechápal som čo sa deje. Kvôli začínajúcej chorobe som si zobral PN na celý týždeň , no vôbec som sa necítil dobre, mal som neustály strach z toho ataku. Potom prišiel zase vo vani, bolo to hrozné myslel som že sa zblázním. Takto som to nemohol vydržať tak mi obvodný predpísal liek na upokojenie neurol nech sa trošku ukludním. Po tom neurole to bolo fajn ale bolela ma z neho strašne hlava. Na další týžden v práci to bolo o troška lepšie ale stále som mal skleslú náladu a bál sa.

Potom som o týždeň šiel robiť zvuk na basketbalovú akciu , kde som sa už tak bál a triasol že som si začal googliť poruchy úzkosti apod. Ktoré ma ešte viac vystresovali a ustráchali. Pamätám si že tento pocit úzkosti zrazu v jednej sekunde zmizol a ja som zostal akoby totálne vytupený. Nevedel som poriadne sformulovať vetu , začalo mi byť akoby som mal o kolečko menej a totálne ma rozbolela hlava.

Takto sa to tiahne somnou už 2 mesiace stále v úzkosti, niekedy na mňa príde bezdôvodný smútok. Stále na to myslím čo mi môže byť , či nemám nejakú psychickú poruchu , nedokážem sa niekedy poriadne sústrediť , dokonca mám pocit akoby som chvílkami nevnímal. , do niektorých vecí sa naozaj premáham, , občas si ešte dám neurol ked so,m na tom až moc zle ale myslím že mi už ani moc nepomáha.

Je to hrozné. Navyše pred 2 dňani som si začal až moc všímať odlesky alebo tiene vecí , dokonca akoby som chvilkami slabšie počul na lave ucho , také impulzy... , privádzam si stavy, že mám schizofréniu alebo nejakú inú poruchu tým že už permanentne na to myslím. A každy den je premna doslova peklom.

Veľmi sa bojím , že skončím niekde v Pezinku ... Objednal som sa na január psychológovy.

Myslíte, že to naozaj môže byť nejaká porucha, alebo si to len všetko nahováram?

Palino995

Samuel Únava:ja som tiež užíval marihuanu asi 4 roky každý deň pravidelne a odrazu som prestal a trpím uzkostami a ocd porucha sa mi vrátila z detstva... Tiež sa bojím ze sa už z toho nedostanem a ľutujem ze som s tým zacal

SamuelUnava

Mozgova prihoda je podla mna uplna hlupost. Predpokladam ze mi ta trava vyvolala naozaj akusi panicku poruchu , horsie je ale to ze sa uz 2 mesiace prebudzam s naozaj zlymi myslienkami, ze uz to nikdy nebudem ja alebo ze si uz nedokazem naplnit svoje sny. Navyse ako som spominal zacal som si teraz az moc vsimat objekty okolo seba , akoby som sa sustredoval na totalne zbytocne veci okolo seba. Myslim, ze si to vsetko privodzujem sam ...

Ako sa hovori trava je ako liek tak aj hnus.

ahjajjaj

neboj, s panickou poruchou neskončíš v Pezinku. Nefajči marihuanu, a psychiater Ti predpíše liek na tú panickú poruchu a budeš v pohode.

swistica

EV - prosim ta z akeho dovodu sa tu snazis sirit paniku? Uz druha tema, kde kladies uplne odveci otazku pravdepodobne s cielom znepokojit zakladatelov temy.

swistica

- nefajcit marihuanu
- oddychovat
- venovat sa zalubam
- objednat sa k psychiatrovi (psycholog je blbost, to nie je ani lekar)

pravdajelenjedna

klasicka panicka porucha :D milujem ked ret*rdi tvrdia, ako marihuana neuškodí a potom to dopadne takto... tolko ľudí je práve z marihuany na psychiatrii ze by vám bolo zle z toho

ku tebe : mas panicku poruchu, najlepsie co mozes robit je ze zamestnávaj hlavu co naviac inými vecami ako rozmyslanim nad sebou ... cvic, kúp si psa, proste rob všetko mozne

schizofréniu 100% nemas, pretoze ziadny schizofrenik nehľadá symptomy a mysli si ze je zdravy a nič mu nie je ...

dokonca takymto nahováranim ze ti nieco je vies spustiť nocebo efekt, kde ti to naozaj začne byť na kratky cas

vsetko toto hovorim z vlastnej skusenosti, keďže som s tym bojoval 2 roky

fonte

trava sa pestuje na chemii, nikdy nevies, ake svinstvo do toho napchali, kludne ti to mohlo vyvolat tieto stavy, skus nieco na detox, ostropestrec, dopnit b12 a hlavne to nefajci, snad to casom prejde

Kaido

Trava praveze uzkosti tlmi aj depresie. Ak ti robi zle klasicka thc trava tak ju proste nefajci a skus si zaobstarat na inhalaciu cbd marihuanu alebo cbd olej, ktora preuukazane zlepsuje uzkosti. Teda ak nechces skoncit na silnych syntetyckych liekov a byt od nich zavislak.

Carie

Mohli by to byt panicke ataky ale nie som psychiater aby som urcovala diagnozu, najlepsie bude ked sa objednas priamo k nemu. Moze ti predpisat lieky ktore ti pomozu. Tiez by ti pomohla skupinova psychoterapia, cloveku velmi pomoze ked sa z toho moze vykecat a este ked zisti ze nie je sam co niecim takymto trpi. Z toho sa dostanes neboj. Myslim ze ti velmi ublizuje ten strach co furt citis a toho ked sa zbavis sa to len zlepsi. Marihuanu uz nikdy nefajci, u niektorych ludi moze vyvolat psychicke choroby vratane schizofrenie. Mozno ti to aj ona spustila. Z toho sa dostanes ale to svinstvo uz nikdy nefajci.