Citlivá pokožka hlavy, vypadávanie vlasov a kožné problémy

Príspevok v téme: Citlivá pokožka hlavy, vypadávanie vlasov a kožné problémy
blueberry1706

V poslednej dobe sa mi dosť zhoršili dve veci, ktoré síce mám už dlhšie, ale zatiaľ neboli až v takomto zlom štádiu:
- šupinatenie kože v ušiach a na okraji nozdier
- citlivá pokožka hlavy, miestami bolestivá na dotyk a fakt zlé vypadávanie vlasov

Hlavu som mala odjakživa citlivejšiu, zhruba každý rok až dva roky si musím robiť salicylovú kúru, ale tá to vždy doteraz vyriešila - tentokrát som ju robila pred dvoma mesiacmi a tá bolestivosť je naspäť a vlasy zo mňa len tak padajú, každú hodinu zo seba zozbieram minimálne 5-10.

Na tie uši som už vyskúšala všeličo. Framykoin, fungicidín, tiež kyselinu salicylovú, ureu, arnikovú masť. Nič nemalo efekt.

Návštevou lekára to chcem riešiť fakt až ako posledné riešenie. Keby sa dalo ísť rovno na dermatológiu, už tam sedím, ale keďže treba po žiadanku k obvodnej a tam zakaždým v čakárni niečo chytím (zakaždým...) tak sa utiekam najprv sem.

POZNÁMKA: Nečakám teraz, že ma tu komplexne zdiagnostikujete. Úplne budem vďačná aj za to, keď niekto napíše, čo jemu pomohlo na bolestivú pokožku hlavy/padanie vlasov, poprípade šupinatenie kože. :)