Sitie problém

Príspevok v téme: Sitie problém
kika_

Zdravím,
veľa zdravia!

Ale sem s tým problémom. Kúpila som si šiaci stroj a rada by som vedela ako si poradiť s tým, keď šijem, pretože akonáhle čokoľvek chcem zašiť, jedná sa o elektronický, urobí sa mi taký veľký chuchvalec z nite, stroj sa zastaví (ihla)..
Stále sa to snažím prenastaviť tak aby nedochádzalo k zamotaniu, k nahusteniu tej nite..
Hoci je správne navlečená spodná aj horná niť.

Som zúfalá..
Ďakujem :-)

miriarka

moze byt aj nespravna nit alebo ihla, alebo to jednoducho niekde tak zamotava az sa stroj zasekne, premazat si ho neskusala?

kika_

Deje sa to stále :( Pošlem aj fotku radšej.. lebo stále sa mi vytvorí chuchvalec.. napriek rôznym nastaveniam tých koliečok.. D8vam len rovné šitie.. keby vážne niekto... aj cez telefón vedel pomôcť..ako čo nastaviť.. lebo 1. to išlo ale potom sa niečo stalo.. asi sa tam zasekla látka .. a potom to už ide takto.. snažila som sa všetky nitky zo stroja vytiahnuť.. okrem tých dvoch.. hornej a dolnej.. a nechcem sa nechať odradiť.

kika_

Aj som mala pocit, že niektoré z tých koliesok je zle nastavené. Pozriem sa na to a dám vedieť. Ďakujem za každú radu

zapper

Podľa všetkého máš nesprávne napnutie vrchnej alebo spodnej nite. Nastav si to na rovnakej látke, na nečisto, ktorú budeš šiť.