Naša rodina

Príspevok v téme: Naša rodina
Dievcatko229

Dobrý večer, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc, aj keď viem, že som jedna s mnohých, ktorí potrebujú pomoc chcem len...potešiť dušu a srdiečko mojím rodičom chcem sa im odvďačiť zato, že napriek všetkému sa o mňa starajú kde by som bola bez ných, kým by som bola?...:four_leaf_clover::green_heart::pray_tone2:
Píšem Vám v mene našej 5 člennej rodinky:heart:️začnem od samého začiatku.
Naša rodina sa skladá zo mňa,bratov a rodičov samozrejme, neviem kde začať je toho veľa čo Vám chcem v skratke napísať.
Začnem tým,že keď som sa narodila vyzeralo to,že zomriem bola som veľmi drobná kým som ja bojovala o život moja matka odišla domov bez toho,aby ju zaujímalo čo bude so mnou...keď som už bola natom lepšie a mohli si ma rodičia vziať domov kontaktovala ich nemocnica bez úspechu neskôr starosta obce v ktorej bývajú tiež neúspešne a tak som skončila v detskom domove medzi mnohými deťmi,ktoré tiež nemali domov...
Ale! Stal sa zázrak:blue_heart:zobrala si ma rodina,ktorá mi dala domov,lásku, šťastie to čo mi nedali moji rodičia vzdali sa má bez toho,aby mi dali možnosť ukázať,že viem zabojovať a zvládnem to keď si ma vzala moja rodina,ľudia ktorí mi dali domov keď ľudia videli,aké dieťa majú v kočíku zhrozene sa pýtali a čudovali s otázkou ako si mohli vziať také dieťa? Vyzeralo som ako polomŕtva bola som veľmi drobná a mala som zatvorené očká vrodená ptóza mama so mnou išla do Bratislavy na operáciu...
Spomedzi všetkých detičiek si vzali práve mňa polomŕtve dieťa vďačím im zato,že som nebola by som ak by si ma nevzali...
Keď si ma táto rodina vzala jedno dieťa už mali taktiež z detského domova je to môj najstarší brat volá sa Adrián a ku dnešnému dňu má 19 rokov neskôr keď som trošku vyrástla priala som si mať ešte jedného súrodenca starší brat tiež a tak sa naši rozhodli vziať si ešte jedného brata a vzali si môjho najmladšieho bračeka volá sa Ramonko a ku dnešnému dňu má 13 rôčkov takže sme traja úplne cudzí ľudia a zároveň súrodenci,ktorí sú si bližší ako akýkoľvek iní súrodenci:heart:️nikdy sme ani len nepomysleli nato,že nie sme súrodenci pretože rodičia nám to nedali pocítiť všetko nám dávajú rovnako...
Medzi tým všetkým mi v šiestich rokoch bola diagnostikovaná choroba s názvom mystemia gravis oslabovanie svalstva existuje jediný liek na túto chorobu Mestion s touto chorobou žijem už 10 rokov teraz už čiastočne na vozíku prejdem aj pomocou barli,ale to pomenej beriem 5x denne Mestion môj mladší brat Ramonko mal tri roky keď sme si ho vzali od malička trpí chronickou nádchou kvôli ktorej prišiel o sluch na jedno ucho už vôbec nepočuje na druhom má slúchadlo pomocou,ktorého počuje tiež mu neskôr bola diagnostikovaná detská mozgová obrna slabší typ ,vie chodiť i keď zakopáva jednou nohou vie rozprávať,ale do troch rokov nevedel boli mu pichané injekcie na rozvoj mozgu...
Aj napriek všetkým diagnózam a inému sme si žili šťastný,spokojný život až do doby kedy otec zo zdravotných dôvodov prišiel o prácu a my teda o hlavný zdroj peniažkov zrazu neboli peniažky a tak si už nemôžme dovoliť to čo pred tým otec dostáva dôchodok vo výške 300€ mama opatrovateľský príspevok na mňa nakoľko pracovať nemôže keďže sa stará o mňa a mladšieho brata veľa peňazí ide na stravu a lieky a tak nezostáva veľa na oblečenie,či iné veci najdôležitejšie je predsa len jedno,ktoré nám vďaka Bohu nehýba,iné je to z drevom cez zimu je to finančne náročne keď otec už nepracuje,ale rodičia sa snažia zvládať to no nie je to jednoduché...
Otec prišiel o prácu kvôli tomu,že dostal infarkt,cukrovku a neskôr ďalšie dva infarkty má slabé srdiečko mama trpí cukrovkou od mlada teraz už aj šedým a zeleným zákalom takže naozaj dosť peniažkov ide na lieky...
V skratke taký je náš život veľmi Vás prosím touto správou s malou dušou o pomoc našej rodine,či už oblečenie,obuv čokoľvek nás poteší a neskutočne pomôže veľmi by som Vám bola vďačná...
Prajem pekný večer a vopred ďakujem

dandiena

Úžasné, že si našla rodinu a lásku v nejakej inej rodine a že si ťa takto zobrali ... môžeš byť bohu vďačná za to! ...

emminar

Je to pekne :) Skusim to aj im povedat alebo teda napisat nech si to mozu niekde vystavit. Nepisala si tu uz nahodou uz aj niekedy davnejsie?