Pociťujete únavu? Možno vám chýba železo!

Táto diskusia patrí k článku: Pociťujete únavu? Možno vám chýba železo!
Pociťujete únavu? Možno vám chýba železo!

Železo je základný minerál, ktorý v našom organizme zohráva významnú úlohu. Pomáha pri krvotvorbe, únave, prispieva k správnemu fungovaniu imunity. Keďže si ho náš organizmus nevie sám vytvoriť, získavame ho z potravy alebo dopĺňame vo forme výživových doplnkov. K ľahko stráviteľným a účinným formám patrí tzv. mikroenkapsulované železo.

christina1988

nooo, takto som na to prišla aj ja, že som bola neustále unavená a ptoom mi doktori povedali, že sa mi ani nečudujú, lebo že mám príliš málo železa. odvtedy uz dva roky v vkuse jem železo v tabletkách

zuzulienka9

Nedostatok zeleza sa v mojom pripade prejavil vypadavanim vlasov, unavou a bledou tvarou. Potom som sa dala na vyvazenu stravu a zacala som si davat viac potravin bohatych na zelezo ako su trebars quinoa, brokolica alebo jahnacina a ako doplnok pre lepsie vstrebavanie zeleza z potravy som si zaobstarala captafer a hladina zeleza sa mi upravila pekne prirodzene

danielocka

jjj i u mna to tak bolo, ale captafer mi nakopol to vstrebavanie zo stravy uplne krasne a krvny obraz jak lusk