Kostny výrastok na čele?

Príspevok v téme: Kostny výrastok na čele?
Rada123

Dobrý deň, rad by som sa opýtal čo môžu 2 hrče na bokoch-rohoch čela znamenať, na oboch stranách sú rovnaké, veľkosť aj dĺžka, na dotyk to je cítiť ako nejaká kostička, lenže to tam nemá čo robiť podľa mňa?! Môže to byť osteofyt? Ktorý vychádza z boku-rohu čela? Je to vidieť akurát tak pod silným slnečným svetlom/ umelým silným svetlom, Príde mi to trápne ísť s tym za obvodným, mám sa skúsiť objednať priamo k doktorovi? Ako malý som to tam nemal, časom sa mi zdá ze to zväčšilo? Čo to prosím vas môže byť?

Rada123

ahojte, tak este som rychlo zbehol za doktorom dnes po precitani psirpevkov, bola tam uz ale iba sestricka, zajtra mam prist na kontrolu bude tam uz doktor,
tak drzte palce nech to je iba nejaka banalita ktora sa da popripade odstanit, nahmatala mi to aspon sestricka, povedala ze sa robia rentgeny a take veci treba odsledovat , popripade spomenula chirurga, boh vie co to bude, tak zajtra dam vediet co u doktora

zena

Ak ti to spôsobuje nejaké problémy zdravotné, psychické, estetické a zväčšuje sa to, potom zájdi za obvodným a ten ťa pošle k odborníkovi. Tie hrče vyzerajú ako exostózy. Nezabudni lekárovi spomenúť futbal a to hlavičkovanie!

Rada123

mam to tam asi od strednej, ale teraz na dotyk sa mi zda ze su vacsie,
foto su nizsie aj ked tam to velmi tie bocne nie je vidno,
a co mam povedat u doktora? ze sa mi zda ze sa mi na cele zvacsili kostne hrce ? :D

ahjajjaj

kedy si si tieto výrastky všimol? Máš nejaké fotografie, sú tam od detstva? Za lekárom môžeš ísť, ale nebalamuť a hovor pravdu.

Rada123

mozete mi prosim poradit niekto? moze to byt nejaky kostny vyrastok? alebo nejaka choraba kostna? su to poriadne hrboly na krajoch cela,
mozem ist s tym za obvodnym? alebo za inym doktorom? dakujem za radu prosim

Rada123

este ma napadl u doktora ze poviem, ze teraz hram futbal a po hlavickovani ma na druhy den boli hlava :) treba trosku obalamutit , som zvedavy ci ma odporuci na rentgen

Rada123

dakujem pekne za rady :) rozhodol som sa ze s tym zajdem coskoro k doktorovi, poviem ze sa mi zda ze sa mi horna cast cela zvacsila, mozno to bude kusok trapne :) uvidime

este si pametam pred par rokmi ked som hraval futbal, obcas sa stalo ze som 1-2x hlavickoval pocas futbalu silnejsie, a na druhy den ma rozbolela strasne hlava :)