Zrak

Príspevok v téme: Zrak
Maciatko125

Ahojte, mam 23r. a v detstve som nosila okuliare (strabizmus, to mam sem tam doteraz) asi 5 rokov boli to tusim plusove dioptrie. Teraz uz nenosim, mam pocit ze vidim ako tak - rozoznam ludi vonku aj viem precitat pismena z dataprojektoru v skole - no ako ktore ale sedim dost vzadu tak je to asi normalne, akurat ked nie je dobre osvetlenie tak mam pocit ze nedovidim az tak dobre a ani spoluziacke do pisomky (ale zase pise male) :D co ma dost vystrasilo je ze ked som si vyskusala cudzie okuliare (cca -0,75D) tak som videla jasnejsie a lepsie. je to indikacia zeby som mala nosit okuliare alebo to tak vidi kazdy lepsie?
skusala som si aj testy na videnia do dialky na internete a jednym okom som predposledny riadok triafala iba a druhym (tym co uteka) som vedela precitat z toho predposledneho riadku maloco. to je vizus cca 20/30

ahjajjaj

ahoj mačiatko, určite je potrebná návšteva očného a nosenie kvalitných okuliarov. Aj hlava Ťa môže bolieť z toho.

Maciatko125

okrem toho ma uz dlho malinko pobolieva hlava a mam pocit unavenych oci a ako by ma boleli (hlavne po celom dni na pc)