Herpes

Príspevok v téme: Herpes
peter87

Zdravim, vopred sa ospravedlnujem za blbu otazku, no som strasne paranoidny, a zozieraju ma moje myslienky. Na party sa na mna hodila jedna slecna a zacalo to bozkavanim. Bojim sa, ci som nechytil nejaky druh herpesu, ci uz ten, ktory sa vytvara na perach alebo nieco horsie z chutoviek HPV. Nevie mi niekto poradit, ci sa to da nejak zistit z krvi alebo nejak inak? Dakujem.

Tomaas 12345

peter87 :

Tak na toto ti neviem odpovedať. Možno kebyže sa zajdes do lekárne spýtať tam by ti vedeli povedať.

peter87

Dakujem za odpoved. Chcem sa vsak este spytat nejake veci, ktore som z informacii na internete nezistil a celkom ma zaujimaju. Klasicke opary, ktore sa robia na ustach sposobuje virus HSV1. Kedy sa od daneho cloveka mozem tymto virusom nakazit? Aj ked ma v sucasnosti opar, alebo aj v pripade, ze nema?

Takisto by ma zaujimala vec tykajuca sa prejavov. Vsade to bolo pomiesane s genitalnymi oparmi. Pise sa, ze od nakazy sa prejavuju opary zvycajne do 14 dni, a nasledne potom uz zalezi od imunity a dalsich veci okolo toho. Tyka sa to aj HSV1 teda oparu na ustach? Dakujem pekne za odpoved.