Matka ma neustále kontroluje

Príspevok v téme: Matka ma neustále kontroluje
asurajka

Ahojte, mám taký problém s matkou.
Dá sa povedať, že už od detstva. O mesiac budem mať 29 rokov, 6 rokov už žijem samostatne. Moja matka ma vždy kontrolovala, keď som ešte žila doma, otvárala mi poštu, chodila mi do skrine, snorila v kabelke v taške. Minulý rok som bola doma na pár dní a zase to isté. Odbehla som do obchodu a ona mi stihla prehľadať kabelku aj peňaženku. Absolútne žiaden rešpekt pred mojim súkromím. Nikdy ho nemala. Drzo mi otvára poštu, ktorá mi príde na adresu k rodičom, otvárala mi súkromné listy, výpisy z účtu... Vždy chcela vidieť moje pracovné zmluvy, chcela vidieť výpisy z účtu. Dokonca bola tak drzá, že keď som plánovala, že prídem na návštevu tak predtým mi zavolala, aby som jej priniesla ukázať pracovnú zmluvu a tiež, že nech jej ukážem internebanking. Alebo keď sme boli v meste a išli sme okolo bankomatu, tak chcela, aby som jej ukázala stav účtu. Samozrejme, poslala som ju kade-ľahšie, samozrejme sa urazila a začala ma urážať a kričať na mňa, vraj určite nikde nepracujem a nemám ani peniaze, lebo keby som mala, tak nemám problém jej to ukázať, že to je predsa normálne, že sa deti pochvália, že majú našetrené...
Vždy mi narušovala súkromie, nikdy mi súkromie nedopriala. Najšťastnejšia som bola, keď som vypadla z domu. Pre ňu je dôležitá len práca a peniaze. Alebo mi prišiel nedoplatok na zdravotnom a už sa do toho montovala, že aká som krava nezodpovedná a tak podobne. A potom ma bombarduje telefonátmi a smskami, že ako som to vyriešila a nezabudne mi nadávať a urážať ma, napr. No vidíš, mohla si ísť na dovolenku, ale si nezodpovedná hus tak plať zdravotné.
Neviem ako s ňou jednať. Najradšej by som ju odstrihla, lebo mám len nervy, keď s ňou volám.

asurajka

Ona to robila už od detstva. Ešte keď som bola malá a písala som si s kamarátkami dopisy, tak mi ich otvárala a ja som ich našla na stole, niekedy aj natrhnuté, lebo vraj potrebovala súrne papier. Najhoršie je, že stále otravuje so zmluvou, keď skončím v práci tak chce vidieť ukončenie a novú zmluvu. A ako som písala, bola som doma na návšteve na pár dní a hneď : No ukážeš mi ten účet? Toto je nenormálne, veď už som dospelá a 6 rokov samostatná.

Betka132

Tvoja matka je psychiatricky pacient. Toto nie je normalne. Musis s nou jednat asertivne a jasne jej povedat ze ked sa bude takto spravat nebudes k nej chodit na navstevu ani jej brat telefony. Mozes ist prip. sa poradit k nejakej psychologicke ze ako s taktm clovekom jednat.

January

Dvihaj jej telefon len sem tam, raz za mesiac, za dva. Mama ma aj ine zvlastnosti? O niecom to urcite svedci, len neviem o com.