CBD

Kaido

Tomaas
CBD konope sa pouziva skoro vsade. Sa pozri do lekarni v zahraniciach su produkty ci uz priamo z neho alebo v podobe nejakeho produktu.

Vsetky ''konopne'' lekarnev USAma pod zastitou ministerstvo zdravotnictva. Tak co tu zase pises za bullshity ze sa nepouziva v zdravotnictve? Pouziva ale nie v tomto slovneskom co je 3 rokov pozadu pred svetovym.

Kaido

Tomaas
S tebou neni ziadna diskusia :D. Stale si trepes svoje, znovu si nezareagoval na vyskumy vedcov, nevyjadril si sa k vyhlaseniu WHO k cbd, proste nic.

A porovnavat mcdonal k cbd? Ty fakt nevies uz co napisat. Este raz a pomaly. CBD marihuanu si nemoze hocikto kupit ako mcdonald. Apropo ti ludia co jedia mcdonald to jedia preto ze sa tym liecia alebo im to pomaha? Je to zaregistrovane liecivo? Nie je. Je to fastfood a tym to konci. A ano mas pravdu 8 milionov ludi v USA uziva cbd na uzkost a asi to nema ziadny efekt :D... Len tak minaju dalsie peniaze a usillie na to aby si to zadovazili a nema to efekt. Logikcke zmyslanie.

Ale zi si vo svojom svete kde poznas len svk psy a to co oni predpisu a tym sa riad cely zivot, a v klude si uzivaj navykove tazke drogy oblobovaky a rad to ludom. Tvoja volba. Rozsir si trochu obzory.

Tomaas 12345

Kaido :

To že veľa ľudí niečo užíva ešte nie je dôkazom ucinnosti. 99,9 % Američanov konzumuje aspoň príležitostne MC Donald, je to dôkazom toho že je McDonald zdravý ?

Pokiaľ sa CBD nebude používať v zdravotníctve nemam dôvod tomu verit. Vieš azda toho viacej než doktori ?

Skepta

Škoda, že kvôli jednému pajácovi, CBD nezlegalizovali. Čítala som o tom pár dobrých článkov, napr: hulic.sk . Osobne poznám viacero ľudí, ktorí sa liečia pomocou CBD a majú preukázateľné zlepšenie zdravotného stavu. Dokonca jedna známa dáva CBD olej svojmu psovi a zmizol mu vďaka tomu nádor. O tom niet pochýba, že CBD reálne pomáha. To len na Slovensku sú tupé hlavy, pritom Penta, ktorá vlastní lekárne doktor max by mala na CBDcku úplnú ryžu. Myslím, že pri budúcich voľbách to pretlačia a CBD zlegalizujú.

Kaido

Tomaas
Comu stale neveris preboha, psolal som ti kopu vyskumov ani k jednomu si sa nevyjadril(???). Vsetko su to seriozne vedecke vyskumy potvrdzujuci cbd konope ako ucinne anxiolitikum. V USA sa nedostanes k CBD produktom len na predpis od psychiatra, existuje tam centrala vsetkych uzivatelov, ktori ked nieco chcu sa zaregistruju, urcija popis choroby a CBD produkty im vydaju.

Ale ked chces cisla a nie si shcopny absolutne nic vyhladat ok:
Tu je krasny suhrn vsetkych CBD uzivatelov USA na regiony, choroby, muza/zeny.

news.gallup.com

''40% of users utilize CBD products for pain, 20% for anxiety, 11% for sleep''

Takze podla statistik uziva 14% vsetkych Americanov CBD produkty co je viac ako 45 milionov ludi, picom anxiety(uzkost) je uvadzana ako druhy najvacsi dovod uzivania co je 20% zo 45 milionov. Cize okolo 9 milionov ludi uziva len v usa na uzkost a to prosim pekne este len zacina, to bude stale stupat. Takze dufam ze si v obraze. A to som teraz pocital len cisto USA.

A ktycm psychiatrom :D 999z1000 ze nesuhlasi. To co za nezmysly tu rozpravas. Ako s tym nemozu psychiatri su proti tomu ked WHO tento rok, ktora pozstava z vela odbornikov/lekarov vratane psychiatrov ze CBD je neskodne liecivo, na ktore nevznikla zavislost a nie je psychoaktivne. Spochybnujes vlastne tvrdenie najvacsej zdravotnickej organizacii na svete?

Tomaas 12345

Kaido :

Daj mi nejaký vedecký link kde sa píše že psychiatri v nejakej krajine bežne predpisuju CBD olej na liečbu psychických chorôb. Ak ho nedáš, dovtedy pravdu nemáš.

Toto dáky random rozhovor, to nie je dôkaz, pretože mám dojem že 999 z 1000 celosvetových psychiatrov je proti CBD oleju a ty zrovna vyzdvihneš názor toho jedného psychiatra a názory 999 psychiatrov zamlčíš.

Kaido

Tomaas
Ja ani nikde nepisem ze svk psy su hlupi. Ide o to ze aj oni su obmedzeni v tom co mozu predpisat a co je regulovane,zakazane vladou, s tym proste nespravia nic.

Vsetko ti mam hladat, ved je nad mieru jasne ze ked potvrdzuju vyskumy tak ze aj psychiatri na zapade to budu pomaly presadzovat ako ucinne antipsychotikum a anxiolitikum.

Napr tu je krasny clanok od jedneho psychistra riaditela uznavanej psychiatrii, kde rozobera po odstavcoch jednotlive pozitivne ucinky cbd, vzdy podlozene nejakou relevantnou studiou.
www.mdedge.com

Tomaas 12345

Kaido :

Slovenskí psychiatri nie sú hlupi, študujú vedecké výskumy a na základe toho robia svoje zavery.

Daj link na to že psychiatri vo svete predpisujú konopný olej.