Opuchnute lymfatické uzliny v rozkroku

Príspevok v téme: Opuchnute lymfatické uzliny v rozkroku
Shiksa

Dobrý deň, už niekoľko týždňov registrujem v časti medzi pravým stehnom a slabinami opuchnutu lymfaticku uzlinu a na druhej strane mi uz opucha tiez, na inom mieste trosku, zatial vo velkosti maleho hrasku, no tato napravo je opuchnuta viac. Mam 23r. a u gynekológa som doposiaľ nebola, nakoľko som nemala žiaden problém. Napriek tomu, ze uz som sa niekoľkokrát o sex s partnerom pokúšala, stale mam však pocit, že panenská blana nie je znicena úplne, proste islo to vzdy tazsie a len v polohe ked ja som bola hore. Preto si neviem predstaviť, ze by som šla ku gynekológovi, teda to, ako by do mna pchal tie pristroje hocijake, mna by to podla mna bolelo, kedze tam ešte tu blanu mam. A cez konecnik mi to pride hrozne. Ale z týchto opuchnutych lymfatickych uzlin mam aj obavy, lebo neviem prečo to mam. Môže to byt infekcia, môže to byt rakovina, môže to byt tesnym spodnym pradlom? Fakt neviem. Chcem sa len spýtať ci tu nemá niekto s tým skúsenosti a hlavne žien, že ako to vyzerá pri navsteve gynekologa. Napr. stary mobil je pokazeny a tam som si zapisovala kedy mam menzes, v novom mam len za posledné 2 mesiace a to neviem ci bude stacit. Ďakujem za názory a rady.

zena

S týmto nemusíš ku gynekológovi, je to záležitosť internistu, chirurga, hoci aj šikovný gyndoš by ti vedel určiť diagnózu, najmä ak má 3D ultrazvuk a mala by si to 2 v jednom. Môže sa jednať o lymfatické uzliny, ale aj nemusí. Môže to byť zapálený sval alebo slabinová hernia. V každom prípade potrebuješ sono panvy, len ono ti tvoje predpoklady potvrdí alebo vyvráti.