Psychické problémy, stres, úzkosť a práca

Príspevok v téme: Psychické problémy, stres, úzkosť a práca
Gabriel123

Ahojte. Pokúsim sa to opísať čo najstručnejšie,ale aj tak to bude asi dlhší príspevok.Žijem a pracujem v zahraničí už 5 rokov,práca ma prvé tri roky bavila,šéf a kolegovia boli ok,hoci veľa vecí mi už vtedy nesedelo,ale "preniesol som sa" cez to.Teraz posledné 2 roky sa to začalo zhoršovať a samozrejme ruka v ruke s tým aj môj zdravotný stav.Môj šéf sa začal správať dosť zvláštne (aj voči mne) hoci voči iným nepociťujem,že by mal taký odstup a správal sa tak ignorantsky,ako ku mne.Pracujem poctivo,férovo,nikdy som neurobil takú chybu,ktorá by mala negatívny finančný dopad na firmu.Je pravda,že odkedy som začal pociťovať ten odstup od šéfa (a posledný pol rok už aj od kolegov-lebo oni nie sú slepí a vidia,ako sa ku mne správa šéf,tak ho začali kopírovať),tak som si to automaticky vztiahol na seba,že je to kvôli mne a začal som omnoho viac pracovať.Od decembra minulého roka užívam Spitomin na depresiu,úzkostné stavy a stres.Veľmi mi to pomohlo,no posledné asi dva mesiace cítim,že sa môj stres začína zvyšovať a neviem,či by som nemal brať vyššiu dávku,aby som bol zase kľudnejší.Šéf a kolegovia sa ku mne správajú tak,ako by som tam ani nebol.Dokonca sa mi stáva aj to,že keď ich ráno pozdravím,tak ani neodzdravia.Doteraz nechápem prečo sa ku mne tak správajú,lebo neviem o ničom,čo by som im ja urobil.Nikdy som neurobil nič zlé,nikdy som nič nepoškodil,neukradol,neklamal im.Môžem sa len domnievať,že možno ma nemajú radi preto,lebo pracujem omnoho viac,ako oni?Alebo sa dozvedeli,že možno zarábam viac,ako oni?Neviem,netuším.Faktom je,že tento stres ma ničí a veľmi mi to škodí aj mimo práce.Keď prídem z práce,som tak unavený,že len vyleziem do bytu a už nemám chuť ani silu nikde ísť.Môj víkend vyzerá tak,že si idem len nakúpiť a doma oddychujem.Niekedy,keď je pekné počasie,tak idem do prírody,do lesa,pri more sa poprechádzať.Inak mám rád kľud,pokoj a v práci to je hluk strojov celý deň a ťažká fyzická práca.Okrem toho ešte musím kvôli práci najazdiť každý deň stovky km,lebo bývam "trošku" ďalej od práce.Nechápem počínanie môjho šéfa,pretože na stroji na ktorom pracujem viem z celej firmy pracovať len ja.Nenapadlo ho,že keby som odišiel,tak má obrovský problém zohnať niekoho,kto na tom stroji vie pracovať?Za posledný pol rok som aj dosť schudol a pripisujem to tomu stresu.Rád by som sa vrátil domov na Slovensko.Samozrejme by som nikdy na Slovensku nezarobil toľko,čo tu,ale nie všetko je o peniazoch.Snažím sa to vidieť pozitívne (aj keď beriem antidepresíva) z toho pohľadu,že som nabral veľa skúseností,ktoré môžem ešte niekedy v búdúcnosti využiť.Ale táto kapitola by sa pre mňa mala uzavrieť.Chcel by som znova začať žiť a nielen prežívať.Sú tu dosť silné odbory a mám možnosť sa skontaktovať s nimi ohľadne môjho stresu,mám možnosť tiež ísť k lekárovi a porozprávať mu o tom,aký mám stres z práce.Ale nechcem prísť zo šéfom do konfliktu.Ak tento "kolotoč" začnem,tak jeho skontaktujú a povedia mu,že nemôžem chodiť do práce kvôli stresu,tak potom ja tam už chodiť nemôžem.Nechcem zažiť to,že mi on bude hovoriť,prečo si mi o tom nepovedal a podobne.Ak by mi vedel niekto poradiť,čo by ste urobili v mojej situácií?Ďakujem za každú radu.Pekný deň.