Rada, psychika a histamín

Príspevok v téme: Rada, psychika a histamín
Peggie26

Ahojte, potrebujem poradiť. Už je to 5 mesiacov čo mám nediagnostikovaný problém. Pred 5 mesiacmi som dostala do tela vírus a infekciu, po vyliečení týchto vecí mi ostali ale rôzne problémy, vnútorna triaška, krútenie hlavy, mozgová hmla, úzkosť, nafukovanie, pocit na vracanie, červené fľaky, svrbenie očí, upchaný nos, dusenie, nízky tlak, problém s dýchaním,bušenie srdca, nespavosť, znížená a zvýšená teplota, bolesti svalov, závraty. Sama som si prišla na to že sa mi to výrazne zvyšuje po potravinách spísala som si ich niekoľko ešte keď som nevedela nič o HIT, paradajky, víno, pivo, čokoláda, zázvor, šošovica, lieky... o nejaký čas som zistila že sú to vysoko histamínové veci za čo ďakujem tomuto vám a tomúto fóru lebo mňa by to ani nenapadlo. Vylučila som najhoršie veci stav sa mi zlepšil natoľko že som začala normalne fungovať pracovať atď. Bohužiaľ pre svoju hlúposť som zjedla vysokohistaminové jedlo a to cestoviny s plesňovým syrom :( nič mi po nich nebolo a bolo som spokojná ...no neprešlo ani 24 hodín pred tým som sa ešte vystavila stresu keď som si dopriala adrenalínový zážitok a stalo sa pre mňa niečo strašné začala som mať nevysvetliteľnú úzkosť, strach dostala som sa až do takého stavu že som si myslela že sa zbláznim priam ma oblieval pot, nemohla som sa z toho dostať skoro 4 dni aj keď každým dňom to sláblo, hneď som si nastavila uplne nízkohisaminovú dietu a je mi zasa výborne ale mám strašný strach do budúcnosti aby som sa už do takého stavu nedostala. Vedeli by ste mi poradiť niekto nejaký doplnok alebo niečo čo by prípadne mi pomohlo v takomto stave, alebo naopak mu predchádzať aj v nejakom stresovom období? , a ešte jedná vec čo ak mi HIT nepotvrdia mám sa aj tak držať stravy podľa zoznamu keď mi robí dobre? .... nič iné mi nepomáha . Ďakujem vám všetkým za rady :)