Zvláštny priebeh zápalu mandlí a angíny a nezáujem doktorov

Príspevok v téme: Zvláštny priebeh zápalu mandlí a angíny a nezáujem doktorov
Bunnyloo

Ahojte. Dufam, ze sa niekto najde s podobnym problemom a pomoze mi mozno vlastnou skusenostou, moc by mi to pomohlo.
Cca dva roky dozadu som ochorela. Taka ta klasika - upchaty nos, kasel, bolest hrdla, zvysenky, proste nic zvlastne, co by som dovtedy nezazila. Dr mi predpisala trojdnove atb, ktore cca zabrali aj ked ma bolest v hrdle uplne neprechadzala. O par dni na to sa k tomu z nicoho nic pridali vyrazky v mnozstve, akom som ich este nezazila- tvar som na licach, krku a po bokoch spankov a v oboci mala husto posiatu loziskami malych bielych hlaviciek. Myslela som si, ze nejaka alergicka reakcia na dane lieky a tak som utekala k doktorovi, kedze som vypadala naozaj zle. Doktorka moj stav nijak nezhodnotila, nevedela co to moze byt, na moje naliehanie ma poslala k imunologovi a koznemu doktorovi. Vysledky krvi neukazovali nic, ziadna alergia sa neukazala, doktorka teda nestanovila diagnozu, nakolko nevedela comu pripisat moj stav a povedala mi, ze sa to stava ale vo vacsine pripadoch sa ani nezisti, o co islo. Akne v priebehu dvoch tyzdnoch zmizlo same. Este sa parkrat objavilo v miernejsej podobe, ale nevedela som ho nicomu pripisat a tak som sa s nim ,,naucila zit,,. Tri dni dozadu som po dlhej odmlke opat ochorela a dostala som anginu. Dr mi predpisala ine antibiotika a co sa nestalo - tyzden od prepuknutia choroby sa mi opat v enormnom mnozstve vysypala tvar tymi istymi vyrazkami. Aj napriek tomu, ze akne sa vratilo za rovnakych okolnosti ako predtym - angina, doktorka netusi, coho nasledok to moze byt a neodporucila nic... Neviem na koho sa obratit, existuje vobec nejaky lekar specislista, individualista, ktory by sa naozaj aj zaujimal ? Ktory by mi aj dokazal na to nieco povedat, pozrel by sa do tych vysledkov a skusil sa od niecoho odrazit ? Ved predsa nahoda to nebude, zopakovalo sa to presne v obdobi, kedy som druhykrat ochorela na anginu a riesenie tohto problemu by mozno pre mna konecne znamenalo zbavit sa tych vyrazok, ktore ma trapia den co den len v mensich mnozstvach. V aktualnom stave sa hanbim aj vyjst na ulicu, kedy je moja tvar posiata vyrazkami.
Moze to byt mandlami? Uvazovala som nad ich odstranenim, citala som, ze to pomaha aj na akne v niektorych pripadoch, ale ci by to v tom mojom nebolo zbytocne. Inak chora byvam obcas, ale nikdy inokedy pri brani inych atb takto moje telo nereaguje - len ked som dostala anginu po druhy krat.
Vobec neviem od coho sa odrazit a doktori mam pocit su tu len od toho aby predpisali nejaky sirokospektralny liek a poslali domov... Dakujem za kazdu pripadnu radu ci pomoc

Bunnyloo

Dakujem krasne za odovede.
Myslela som ci to nema skor spojitost s tymi mandlami alebo neviem s cim... Zinnat, ktory beriem aktualne som bral napr aj pred pol rokom na zapal moc.ciest a nemala som vobec takyto priebeh. Takisto som uz predtym brala kortikoidy a praveze po nich sa mi plet zlepsila tak, ze som ju taku krasnu nikdy nemala. Aktualne beriem aj probiotika.
Ten prejav je ale dost agresivny a stalo sa mi to prvykrat az rok dozadu, inac som dovtedy byvala aj casto chora hlavne na spominany zapal.moc.ciest ( co uz sa dnes nastastie upravilo) a lieky ako zinnat cypoflax.a podobne som bravala aj kazdy druhy/treti mesiac a nikdy som podobne prejavy nemavala.

ahjajjaj

ahoj, v oboch prípadoch ide o alergický prejav organizmu na liek. Alergologička Ti konkrétne nevie zistiť, na čo si alergická, pretože všetky chemické látky Ti neodskúša na pokožke, a ani z krvi. Ja som napr. alergická na nažky slnečníc, a na to sa zvlášť nerobí test. Potom som alergická na dorsiflex, ale tiež sa na to test nerobí. Jednoducho je potrebné zapísať do kartotéky, ktoré lieky Ti spôsobovali vyrážky, aby si ich na ďalší krát nedostala. Pravda môže byť aj preťaženosť pečene tými liekmi. POčas užívania antibiotík by si mala užívať nejaké probiotiká, vitamíny skupiny B a nejaké voľnopredajné lieky na pečeň, takisto jedlo by si mala upraviť na diétnejšie, vyhnúť sa vyprážanému a mastnému jedlu, dať si mrkvu, banán, ovsené vločky, tvaroh a pod.

akinom007

Stalo sa mi nieco podobne, tiez opakovane. Taktiez kozne a krvne vysetrenie ok. Obvodna to zhodnotila na zaver tak ze tie lieky co som brala boli velmi silne na pecen a pecen sa moze odzrkadlit na pleti vo forme akne...