Obava z choroby

Príspevok v téme: Obava z choroby
tourminatorrexik

Zdravim, nechcem aby to vyznelo ze robim paniku ale mam taky dotaz. Dnes podvecer, asi pred hodinou a pol ked uz bolo o dost chladnejsie ako cez den no nemal som bundu zo sebou som prebehol po tom studensiom vzduchu asi cca 5-10 min iba v tricku. Ako nechcem vyzniet neako blbo ale existuje tu moznost ze som za tu kratku dobu mohol prechladnut? Nechcem byt chory mam zajtra podstatne jednanie, necakam od vas ludkovia pochopenie na tuto otazku ale nejaku zmysluplnu odpoved. Myslim ze nemal by byt problem ale predsa len sa toho celkom dost obavam aj ked ten pobyt na vzduchu bol cca 5 min a nebol som spoteny, nasledne som ihned dal sprchu a v klude sadol v teple...

miskovicka69

záleží od toho aký si citlivý na také nižšie teploty a od toho akú máš imunitu. hlavne si nič nenahováraj

ahjajjaj

v podstate si otužoval. Kamarátka tak otužuje svoje dcéry, že v zime bosé po snehu a v pyžame obehnú dom. Inak, prechladnutie nie je prechladnutie, ale premnoženie baktérií pri oslabenej imunite. Imunita sa posilňuje jednak otužovaním, zdravou stravou, pohybom, pozitívnym myslením, hygienou, starostlivosťou o chrup atď. Takže ak si inak ok, tých 5-10 minút Ti malo skôr prospieť, ako uškodiť.