Pukanie driekovej chrbtice

Príspevok v téme: Pukanie driekovej chrbtice
60duri

Dobry den,
Uz asi rok pozorujem potrebu puknutia chrbtice v driekovej casti... ako ked citit tlak v klbe ktory si pukneme a pride uvolnenie.
Puknutie/napravu vykonam prekrizenim noh pri clenkoch v sedovej polohe pricom tlacim zaprete nohy od seba. Znepokojuje ma to trochu, nikde som nic o tom nenasiel a obcas ide o dost silny zvuk aj pocit. Nepocitujem ziadnu bolest, obcas krcna chrbtica boli pre nespravne drzanie tela v predklone (mierne gulaty chrbat). Mam 29rokov, obcasne sportujem, momentalne 4 roky sedave zamestnania, ploche nohy, boreliozu v 14tich, hypermobilitu.
Problem zacal v dobe kedy som zacal posilovat hlavne pre napravu drzania tela kde som sa zameral na posilnenie chrbta a samozrejme natahovanie skratenych svalov zo sedenia ktore ma prehybali v driekovej casti a tym padom sa ohyb chrbtice len zvacsoval. Cvicil som aj mrtvy tah, drepy s cinkou na chrbte a dbal som o spravnu polohu panvy. Nemyslim si ze moja kyfoza je nejak zavazna aby som vylucil tazsie cviky toho typu ...citil som sa po nich konecne vzpriameny.. ale nemozno vylucit ci sa tam vtedy nieco nestalo. Vedeli by ste mi niekto prosim poradit co to moze byt?

Za odbornu radu vopred dakujem.

V buducnosti urcite planujem navstevu lekara v tejto veci.