Jem veľmi málo a pomaly

Príspevok v téme: Jem veľmi málo a pomaly
samuelll

Ahojte, mám 16 rokov a chcel by som sa opýtať či si myslíte, že je normálne ked ako 16 ročný za celý deň zjem jeden rožok, nejakú malú dobošku a som z toho úplne najedený na celý tak, že by som nič viac nezjedol? Ked už si naložím normálny obed tak ho jem extrémne dlho a vždy ho nedojem. Neviem myslíte si, že je to v pohode? Lebo rodičia do mňa hučia, že mám jesť viac lebo jem extrémne málo no ja to jednoduchom do seba nedám. :/

ahjajjaj

Tom a Elizabet: on vypije sladkú kofolu, alebo sladký radler. Samozrejme, že sa mu potom nežiada jesť, to sú vysoko kalorické nápoje! Žalúdok má v poriadku a aj by riadne jedol, keby si jedlo nenahrádzal extrémne sladkými tekutinami.

Tom14567

Samozrejme že to nie je normálne, ješ abnormálne malo.

Normálny obed nezjes preto lebo tvoj žalúdok je scvrknuty, nie je zvyknutý na väčšiu porciu potravy. Musíš preto navyšovať velkost jedlá ktoré zjes postupne.

ahjajjaj

Ahoj Samuell,
keď je niekto hladný, jedáva pomerne rýchlo. Bunky v organizme sa živia cukrom, ktorý po / alebo pri jedení ide z jedla, alebo nápojov. Ak si dáš kofolu, nečuduj sa, že nebudeš jesť, pretože bunky Ti dostávajú cukor. Rovnako biely rohlík, alebo doboška.
Takýmito návykmi si však koleduješ v neskoršom veku o nadváhu, alebo aj cukrovku 2. typu.
Preto sa sústreď skôr na zdravú výživu: čistú vodu, celozrnné výrobky, mliečne výrobky, mäso, ryby, strukoviny, zeleninu a ovocie.

samuelll

Jaj tak, no kofolu alebo nejakeho sladkeho radlera si obcas rad dam no pijem vela cistej vody. Napriklad nejakych 8 mesiacov dozadu som nemal az taky problem, ze by som nieco nemohol zjest. Vo februari na prehliadke u doktorky som vazil 72 kg takze som od vtedy aj nieco schudol

momentik

ja tiez nechapem rozok a dobosku, ja potrebujem rozmanite ovocie, spuustu ovocia, potom zeleninu, orechy, a ine takisto. ked nemam tak som nevrla a neviem to preckat.

pettroneta

vzhľadom na to, že máš výšku a váhu v poriadku, by som sa tým nezaoberala. Sú aj dôležitejšie veci.